14:12 | 25.02.19 | Նորություններ | 6682
Հունիսի վերջին Հայաստանում կանցկացվի «Ինժեներական շաբաթ», որը կամփոփվի հունիսի 28-ին՝ Վանաձորի Տեխնոլոգիական կենտրոնում կազմակերպվելիք Ինժեներական համաժողով-ցուցահանդեսով:
«Ինժեներական շաբաթ»-ի անցկացման մասին հուշագիր են ստորագրել ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ ՏՏ նախարար Հակոբ Արշակյանը, Լոռու մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանը, Ինժեներական ասոցիացիայի նախագահ Արամ Սալաթյանը եւ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի (ՁԻՀ) տնօրեն Բագրատ Ենգիբարյանը` փետրվարի 23-ին Վանաձորում կայացած «Իմ քայլը հանուն Լոռու մարզի» ներդրումային բիզնես համաժողով-ցուցահանդեսի ընթացքում:
Կողմերը տեղեկացրել են, որ «Ինժեներական շաբաթ»-ի միջոցառումները կմեկնարկեն հունիսի 24-ին՝ Երեւանում: Ակնկալվում է շուրջ 300 օտարերկրյա հյուրերի մասնակցություն:

Engineering Week will take place in Armenia at the end of June. It will finish with an Engineering Forum-Expo at Vanadzor Technology Center on June 28, 2019.
Armenia’s Minister of Transport, Communication and Information Technologies Hakob Arshakyan, Governor of Lori marz Andrey Ghukasyan, President of Engineering Association Aram Salatian, and EIF Director Bagrat Yengibaryan signed a memorandum about the organization of the Engineering Week. The document was signed during “My Step for Lori Region” Business-forum in Vanadzor.
The sides announced that the events will kick off on June 24, 2019, Yerevan. It is anticipated that the events will host about 300 international guests.