11:06 | 11.01.19 | Նորություններ | 9027
Repat Start Up Mentorship ծրագիրը, որի նպատակն է աջակցել այն նորարարներին, որոնք պատրաստ են իրականացնել Հայաստանի զարգացմանն անմիջականորեն նպաստող նոր նախաձեռնություններ, ընդունում է մասնակցության հայտեր:
Ծրագրին դիմելու վերջնաժամկետը փետրվարի 10-ն է։
Երկրորդ անգամ իրականացվող ծրագիրը նախապատվություն է տալիս այն դիմորդներին, որոնք փորձառություն կունենան բիզնես կամ հասարակական նախաձեռնություններում, որոնց գործունեությունը ներառում, բայց չի սահմանափակում զբոսաշրջություն, բժշկական ծառայություններ, տեխնոլոգիա, գյուղատնտեսություն, հաղորդակցություն եւ տեղեկատվություն, կրթություն, հասարակական նախաձեռնություններ եւ արտադրություն ոլորտները։
Դիմել կարող են դառնալ այն անձինք, որոնք ներկայումս բնակվում են արտերկրում կամ նրանք, ում ՀՀ-ում գտնվելու ժամանակը չի գերազանցում 3 տարին։ Արտերկրում բնակվող դիմորդն ընտրվելու դեպքում Հայաստանում ծրագրի համակարգող ունենալու հնարավորություն կստանա։ Ծրագրի համակարգողի ընտրությունը պետք է կատարվի ծրագրին մասնակցությունը հաստատելուց հետո 30 օրվա ընթացքում։
Ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում ունենալ անձնական մենթոր ու ստանալ մեկամյա բաժանորդագրություն քովորքինգ տարածքում։ Ծրագրի շրջանակում մասնակիցը կարող է ստանալ իրավական եւ տեղեկատվական աջակցություն:
Մասնակիցներին տրամադրվում է նաեւ մարքեթինգ եւ PR աջակցություն, մասնակցության հնարավորություն Sevan StartUp Summit-ում, ինչպես նաեւ Սփյուռքի եւ Հայաստանի փորձառու ու առաջատար մասնագետների հետ շփման հնարավորություն։
Նշենք, որ Repat Start Up Mentorship Program ծրագրի առաջին փուլում ընտրված մասնակիցները 2018թ․ նոյեմբերի 8-ին կայացած Meet and Greet միջոցառմանը ներկայացրել են սեփական նախագծերի՝ նախորդ 6 ամիսների ընթացքում կատարած աշխատանքը։
Ծրագիրը մեկնարկել եւ իրականացվում է «Վերադարձ Հայաստան» հիմնադրամի (Repat Armenia Foundation) նախաձեռնությամբ։

11:06 | 11.01.19 | News | 9095
Repat Armenia Foundation announced the second call for applications to Repat Start Up mentorship program.
The deadline for submitting the application is February 10th of 2019.
Launched in February 2018, Repat Start Up mentorship program exists to assist innovative individuals who are ready to start a new project that will directly impact the development of Armenia. The program was designed to help high impact startups thrive in Armenia by providing them with the needed environment, mentorship, networking and promotion opportunities.
Participants will receive one-on-one professional mentorship tailored to their needs, and the program will cover the cost of rent at a coworking space for a full year. Participants will also receive legal support, marketing and PR assistance in the form of meet-and-greet events, content on the Repat Armenia website, and interviews with different media outlets, participation in Sevan StartUp Summit, as well as introductory networking with professionals in Armenia and the Diaspora and potential investment opportunities at the end of the year.
The program is looking for applicants who currently live outside of Armenia or should have lived in Armenia for less than three years and have previous experience in business or social initiative sectors including, but not limited to Tourism, Medical Services, Technology, Agriculture, Communication & Information, Education, Social Initiatives, and Production.
Applicants living outside of Armenia will have the opportunity to hire a project coordinator in Armenia within 30 days of being accepted to the program.
Ranging from social entrepreneurship to IT sectors, Repat Start Up selected projects of 2018 first call have been developed from scratch. Having the support from the Repat StartUp mentors, the mentees presented their 6-month progress during the ‘’Meet&Greet: Introducing Repat StartUp Projects’’ event hosted by Repat Armenia on November 8th, 2018.