12:00 | 20.12.18 | Նորություններ | exclusive 8470
Դեկտեմբերի 15-ին ISTC կենտրոնում DevFest ամենամյա տեխնոլոգիական կոնֆերանսը միավորել էր Google-ի եւ բաց կոդով տեխնոլոգիաներով հետաքրքրված ՏՏ ոլորտի շուրջ 250 մասնագետի եւ ներդրողի։
Արդեն 7-րդ անգամ անցկացվող կոնֆերանսը կազմակերպել էին Google Developer Group (GDG) Yerevan համայնքը եւ ISTC կենտրոնը՝ Google ընկերության օժանդակությամբ։
photo © GDG Armenia
Itel.am-ի հետ զրույցում GDG Armenia-ի համակարգող Վարդան Պապիկյանը նշել է, որ միջոցառումն այս տարի ներկայացումներից բացի ներառում էր պանելային քննարկումներ, որոնք նմանատիպ միջոցառումներում նորամուծություն են։
Կոնֆերանսի օրակարգում ընդգրկված էր 10 թեմա, որոնցից 3-ը պանելային քննարկումներ էին։ Դրանք նվիրված էին ամպային տեխնոլոգիաներին, ստարտափ ընկերություններին եւ մեքենայական ուսուցմանը: Քննարկումներին մասնակցել է հայկական ընկերությունների 12 ներկայացուցիչ:
Ելույթներով ներկայացել են ARLOOPA, illuria Security, PicsArt, 2Hz, ServiceTitan, YerevaNN, IntelinAir եւ տեխնոլոգիական այլ ընկերությունների մասնագետները։
DevFest միջոցառումների գլխավոր հովանավորն է Google ընկերությունը։ Այս տարի GDG համայնքի գործընկերներն էին ARLOOPA, SmartGate VC ընկերություններն ու ML Yerevan համայնքը։

12:00 | 20.12.18 | News | exclusive 8725
Annual tech conference DevFest gathered around 250 experts and investors (including Google representatives) interested in open code at Innovative Solutions and Technologies Center (ISTC) in Yerevan on December 15.
ISTC center and Google Developer Group (GDG) Armenia organized the conference for the 7th time, with assistance from Google.
photo © GDG Armenia
GDG Armenia organizer Vardan Papikyan told Itel.am that this year the event added a novelty to the traditional presentation program - panel discussions.
The conference agenda included 10 points, 3 out of which were panel discussions dedicated to cloud technologies, startups, and machine learning. Armenian companies had 12 representatives at the discussions.
The speakers were experts from ARLOOPA, illuria Security, PicsArt, 2Hz, ServiceTitan, YerevaNN, IntelinAir and other tech companies.
The main sponsor of DevFest is Google. This year ARLOOPA, SmartGate VC and ML Yerevan joined the project as GDG Armenia partners.