15:15 | 14.12.18 | Նորություններ | 14832
Կապի եւ ինտերնետ ծառայությունների պրովայդեր VEON խումբը, որի մաս է կազմում նաեւ Հայաստանում Beeline-ը, հայտարարել է խմբի նախագահի եւ գլխավոր տնօրենի պաշտոնում Ուրսուլա Բերնսին նշանակելու մասին:
Ուրսուլա Բերնսը 2017թ. հուլիսից եղել ՎԵՈՆ-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահը, իսկ 2018թ. մարտից կատարել է գործադիր տնօրենի պարտականությունները:
«Ինձ համար մեծ պատիվ է նշանակվել ՎԵՈՆ-ի նախագահի եւ գլխավոր տնօրենի պաշտոնում: Ընկերությունն աշխատում է բազմազան շուկաներում, որոնք առանձնանում են բնակչության աճով, որտեղ սրընթաց մեծանում է սմարթֆոն ունեցողների թիվը: Սա հստակ վկայում է ՎԵՈՆ-ի համար գոյություն ունեցող բազմաթիվ զարգացման հնարավորությունների մասին: Ես սիրով շարունակելու եմ առաջնորդել ՎԵՈՆ-ին դեպի էլ ավելի մեծ հաջողություններ»,- նշել է Ուրսուլա Բերնսը:
Ուրսուլա Բերնսը 2010թ.-ից մինչեւ 2017թ. եղել է Xerox կորպորացիայի խորհրդի նախագահը, 2009թ.-ից մինչեւ 2016թ. աշխատել է որպես գլխավոր տնօրեն: Նա գլխավորել է Exxon Mobil-ի, Nestlé-ի եւ Uber-ի տնօրենների խորհուրդը:
«Խորհուրդը տպավորված է Ուրսուլայի աշխատանքի արդյունավետությամբ եւ ընկերության կառավարմամբ: Ղեկավար կազմը հոյակապ համագործակցություն է ցուցադրում եւ կենտրոնացած է ռազմավարական առաջնահերթությունների կատարման վրա: Ուրսուլան ՎԵՈՆ-ին առաջնորդել է 2,9 մլրդ դոլար արժողությամբ մեծ գործարքի իրականացման ընթացքում՝ կապված Իտալիայի համատեղ ձեռնարկության վաճառքի հետ, եւ ապահովել է կայուն գործառնական ցուցանիշներ եռամսյակի ընթացքում: Մենք վստահ ենք, որ նրա աշխատանքը որպես նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն կօգնի հետագա բարեփոխումների հասնել ամբողջ ընկերությունում» - նշել է ՎԵՈՆ-ի խորհրդի տնօրեն Ջուլիան Հորն-Սմիթը:

15:15 | 14.12.18 | News | 16786
VEON Ltd., a leading global provider of connectivity and internet services headquartered in Amsterdam, today announces the appointment of Ursula Burns as Chairman and CEO, effective immediately.
Ms. Burns has served as Chairman of the VEON Board of Directors since July 2017 and as Executive Chairman since March 2018, during which time she has successfully introduced a simplified corporate structure including a leaner operating model along with an increased focus on emerging markets.
Ms. Burns said: “I am honoured to be appointed Chairman and CEO of VEON. The company operates in a diverse group of markets, with growing populations and rapidly increasing smartphone ownership. This clearly presents a host of growth opportunities for VEON as we seek to build on the positive momentum that we are seeing across the business. I look forward to continuing to lead VEON towards more success and increased shareholder value.”
“The Board has been impressed with Ursula’s performance and leadership of the Company. The management teams are clearly working well together and focused on delivering against strategic priorities. Ursula has led VEON through a major transaction in the sale of its Italy joint venture for $2.9 billion and overseen a period of solid quarterly operational performance. We are confident that with her as Chairman and CEO there will be further improvements across the business,” commented Sir Julian Horn-Smith, a director on VEON’s Board.