15:15 | 14.12.18 | Նորություններ | 14832
Կապի եւ ինտերնետ ծառայությունների պրովայդեր VEON խումբը, որի մաս է կազմում նաեւ Հայաստանում Beeline-ը, հայտարարել է խմբի նախագահի եւ գլխավոր տնօրենի պաշտոնում Ուրսուլա Բերնսին նշանակելու մասին:
Ուրսուլա Բերնսը 2017թ. հուլիսից եղել ՎԵՈՆ-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահը, իսկ 2018թ. մարտից կատարել է գործադիր տնօրենի պարտականությունները:
«Ինձ համար մեծ պատիվ է նշանակվել ՎԵՈՆ-ի նախագահի եւ գլխավոր տնօրենի պաշտոնում: Ընկերությունն աշխատում է բազմազան շուկաներում, որոնք առանձնանում են բնակչության աճով, որտեղ սրընթաց մեծանում է սմարթֆոն ունեցողների թիվը: Սա հստակ վկայում է ՎԵՈՆ-ի համար գոյություն ունեցող բազմաթիվ զարգացման հնարավորությունների մասին: Ես սիրով շարունակելու եմ առաջնորդել ՎԵՈՆ-ին դեպի էլ ավելի մեծ հաջողություններ»,- նշել է Ուրսուլա Բերնսը:
Ուրսուլա Բերնսը 2010թ.-ից մինչեւ 2017թ. եղել է Xerox կորպորացիայի խորհրդի նախագահը, 2009թ.-ից մինչեւ 2016թ. աշխատել է որպես գլխավոր տնօրեն: Նա գլխավորել է Exxon Mobil-ի, Nestlé-ի եւ Uber-ի տնօրենների խորհուրդը:
«Խորհուրդը տպավորված է Ուրսուլայի աշխատանքի արդյունավետությամբ եւ ընկերության կառավարմամբ: Ղեկավար կազմը հոյակապ համագործակցություն է ցուցադրում եւ կենտրոնացած է ռազմավարական առաջնահերթությունների կատարման վրա: Ուրսուլան ՎԵՈՆ-ին առաջնորդել է 2,9 մլրդ դոլար արժողությամբ մեծ գործարքի իրականացման ընթացքում՝ կապված Իտալիայի համատեղ ձեռնարկության վաճառքի հետ, եւ ապահովել է կայուն գործառնական ցուցանիշներ եռամսյակի ընթացքում: Մենք վստահ ենք, որ նրա աշխատանքը որպես նախագահ եւ գլխավոր տնօրեն կօգնի հետագա բարեփոխումների հասնել ամբողջ ընկերությունում» - նշել է ՎԵՈՆ-ի խորհրդի տնօրեն Ջուլիան Հորն-Սմիթը:

15:15 | 14.12.18 | Новости | 16781
Провайдер связи и интернет-услуг группа VEON, частью которой также является Beeline в Армении, объявила о назначении Урсулы Бернс гендиректором организации.
Урсула Бернс с июля 2017г. была президентом Совета директоров ВЕОН, а с марта 2018г. –исполнительным директором.
«Для меня большая честь стать президентом и гендиректором ВЕОН. Компания работает на разнообразных рынках, которые выделяются ростом населения и стремительным ростом числа пользователей смартфонов. Это свидетельствует о многочисленных возможностях развития ВЕОН. Я с любовью продолжу вести ВЕОН к еще большим успехам»,- отметила Урсула Бернс.
«Совет впечатлен эффективностью работы Урсулы и ее управлением компанией. Руководящий состав показывает замечательное взаимодействие и нацелен на выполнение стратегических приоритетов. Урсула возглавляла ВЕОН в процессе реализации большого проекта стоимость 2,9 млрд долларов, который был связан с продажей совместного бизнеса в Италии, и обеспечила стабильные показатели в течение квартала. Мы уверены, что ее работа в качестве президента и гендиректора поможет достичь дальнейших реформ во всей компании»,- подчеркнул директор совета ВЕОН Джулиан Хорн-Смит.