14:27 | 31.10.18 | Նորություններ | 15337
«Ռոստելեկոմ»-ի եւ «Շանթ» հեռուստաընկերության միջեւ ձեռք բերված համաձայնության շնորհիվ, նոյեմբերից սկսած «Շանթ» հեռուստաալիքների փաթեթը` Շանթ Պրեմիումը, Շանթ Սերիալը, Շանթ Մյուզիքը եւ Շանթ Նյուզը, կհեռարձակվեն «Ռոստելեկոմ»-ի ցանցով։
«Շանթ հեռուստաընկերության հետ բազմամյա համագործակցությունը շարունակվում է եւ մենք ուղղում ենք մեր միջոցները հայաստանյան հեռուստաընկերության զարգացման ուղղությամբ՝ դրանով իսկ նպաստելով հեռուստաալիքի դիտելիության բարձրացմանն ու բովանդակության զարգացմանը։ Որպես զարգացում առաջիկայում կներկայացվեն հատուկ ուղղվածությամբ նոր հեռուստաալիքներ «Շանթ»-ի փաթեթի շրջանակներում։ Համոզված եմ, որ այս զարգացումների եւ մեր ներդրումների շնորհիվ հայաստանյան հեռուստաեթերը էլ ավելի ակտիվ կզարգանա՝ հանրությանը ներկայացնելով դիտարժան եւ հետաքրքիր բովանդակություն, ինչպիսին մշտապես եղել են «Շանթ» հեռուստաալիքները»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Նրա խոսքով, հեռուստաեթերի բովանդակությունն «Ռոստելեկոմ»-ի համար մշտապես եղել է առաջնային:
«Ժամանակակից, արդիական, դիտարժան, բազմաժանր բովանդակություն բոլոր տարիքային խմբերի բաժանորդների համար՝ սա է կարգախոսը, որով ընտրվում, նորացվում եւ թարմացվում է հեռուստաալիքների ցանկը։ Մեզ համար շատ կարեւոր է, որ յուրաքանչյուր բաժանորդ գտնի իրեն հետաքրքրող բովանդակությունը՝ դա կլինի հաղորդում, ֆիլմ, նորություն, սերիալ, մուլտֆիլմ, թե՝ այլ բովանդակություն»,- նշել է Հայկ Ֆարամազյանը։
Ընկերությունում նաեւ նշել են, որ «Ռոստելեկոմ»-ը պարբերաբար բարելավում է եթերը՝ համալրելով ոչ միայն տեղական, այլեւ բարձր վարկանիշ ունեցող միջազգային հեռուստաալիքներով։
Միայն 2018թ. «Ռոստելեկոմ»-ի հեռուստաեթերը արդեն իսկ համալրել են այնպիսի հեռուստաալիքներ, ինչպիսիք են՝ Spike, Bloomberg, Fast&FunBox HD, FightBox HD, ArmNews 24, M-1 Global, Zee TV, Малыш, Բազմոց, Մուզզոն, Ֆիթնես, Матч! Премьер, НТВ Право, НТВ Сериал, НТВ Стиль, History 2, RTVi, Sony Channel, Sony Sci-Fi, HDL, SONGTV HD Armenia, Շանթ Նյուզ HD, Շանթ Սերիալ HD:
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից հեռարձակվող հեռուստաալիքների մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է գտնել այստեղ:

14:27 | 31.10.18 | News | 15343
The package of Shant TV channels (Shant Premium, Shant Serial, Shant Music and Shant News) will be broadcasted in Rostelecom network starting from November 1, according to the agreement signed by the sides.
“We continue the years-long cooperation with Shant and allocate our efforts to developing the Armenian television company, thus promoting increase of viewing and improvement of content. Soon we will reveal new, specialized channels in Shant package as a step forward. I am certain that this development and our investments will boost the progress of Armenian airtime, enriching it with quality content that people are used to see on Shant channels,” said Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan.
According to him, the content has always been a priority for Rostelecom.
“Modern, relevant, entertaining, multi-genre content for viewers of all age groups is the motto we apply to select and update the list of channels. It is very important for us that each of our customers finds content for themselves, be that a programme, a film, news, TV series, cartoons, or something else,” said Hayk Faramazyan.
Rostelecom also noted that they regularly improve the airtime, adding not only local, but also highly-rated foreign channels.