14:27 | 31.10.18 | Նորություններ | 15337
«Ռոստելեկոմ»-ի եւ «Շանթ» հեռուստաընկերության միջեւ ձեռք բերված համաձայնության շնորհիվ, նոյեմբերից սկսած «Շանթ» հեռուստաալիքների փաթեթը` Շանթ Պրեմիումը, Շանթ Սերիալը, Շանթ Մյուզիքը եւ Շանթ Նյուզը, կհեռարձակվեն «Ռոստելեկոմ»-ի ցանցով։
«Շանթ հեռուստաընկերության հետ բազմամյա համագործակցությունը շարունակվում է եւ մենք ուղղում ենք մեր միջոցները հայաստանյան հեռուստաընկերության զարգացման ուղղությամբ՝ դրանով իսկ նպաստելով հեռուստաալիքի դիտելիության բարձրացմանն ու բովանդակության զարգացմանը։ Որպես զարգացում առաջիկայում կներկայացվեն հատուկ ուղղվածությամբ նոր հեռուստաալիքներ «Շանթ»-ի փաթեթի շրջանակներում։ Համոզված եմ, որ այս զարգացումների եւ մեր ներդրումների շնորհիվ հայաստանյան հեռուստաեթերը էլ ավելի ակտիվ կզարգանա՝ հանրությանը ներկայացնելով դիտարժան եւ հետաքրքիր բովանդակություն, ինչպիսին մշտապես եղել են «Շանթ» հեռուստաալիքները»,- նշել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Նրա խոսքով, հեռուստաեթերի բովանդակությունն «Ռոստելեկոմ»-ի համար մշտապես եղել է առաջնային:
«Ժամանակակից, արդիական, դիտարժան, բազմաժանր բովանդակություն բոլոր տարիքային խմբերի բաժանորդների համար՝ սա է կարգախոսը, որով ընտրվում, նորացվում եւ թարմացվում է հեռուստաալիքների ցանկը։ Մեզ համար շատ կարեւոր է, որ յուրաքանչյուր բաժանորդ գտնի իրեն հետաքրքրող բովանդակությունը՝ դա կլինի հաղորդում, ֆիլմ, նորություն, սերիալ, մուլտֆիլմ, թե՝ այլ բովանդակություն»,- նշել է Հայկ Ֆարամազյանը։
Ընկերությունում նաեւ նշել են, որ «Ռոստելեկոմ»-ը պարբերաբար բարելավում է եթերը՝ համալրելով ոչ միայն տեղական, այլեւ բարձր վարկանիշ ունեցող միջազգային հեռուստաալիքներով։
Միայն 2018թ. «Ռոստելեկոմ»-ի հեռուստաեթերը արդեն իսկ համալրել են այնպիսի հեռուստաալիքներ, ինչպիսիք են՝ Spike, Bloomberg, Fast&FunBox HD, FightBox HD, ArmNews 24, M-1 Global, Zee TV, Малыш, Բազմոց, Մուզզոն, Ֆիթնես, Матч! Премьер, НТВ Право, НТВ Сериал, НТВ Стиль, History 2, RTVi, Sony Channel, Sony Sci-Fi, HDL, SONGTV HD Armenia, Շանթ Նյուզ HD, Շանթ Սերիալ HD:
«Ռոստելեկոմ»-ի կողմից հեռարձակվող հեռուստաալիքների մասին մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է գտնել այստեղ:

14:27 | 31.10.18 | Новости | 15324
Благодаря соглашению, приобретенному между «Ростелекомом» и телекомпанией «Шант», с ноября пакет телеканалов «Шант» (Шант Премиум, Шант Мьюзик и Шант Ньюз) будет транслироваться в сети «Ростелеком»
«Многолетнее сотрудничество с телекомпанией «Шант» продолжается, и мы направляем наши средства на развитие армянской телекомпании, способствуя повышению числа просмотров и развитию содержания телеканала. В ближайшее время в рамках пакета телеканалов «Шант» будут представлены новые каналы специальной направленности. Уверен, что благодаря этому и нашим инвестициям армянский телеэфир будет развиваться еще активнее, представляя обществу впечатляющее и интересное содержание, какое всегда было у телеканалов «Шант»», - отметил гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.
По его словам, содержание эфира для «Ростелекома» всегда было приоритетом.
«Современное, актуальное, впечатляющее, многожанровое содержание для абонентов всех возрастов – вот наш девиз, следуя которому мы выбираем и обновляем сеть телеканалов. Для нас очень важно, чтобы каждый абонент нашел интересующий его формат: будет ли это  передача, фильм, новость, сериал, мультфильм или другое», - добавил Айк Фарамазян.
В компании также отметили, что «Ростелеком» периодически улучшает эфир, дополняя его не только местными, но и международными телеканалами высокого качества.