14:59 | 06.08.18 | Նորություններ | 21182
Արտերկրում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատների ու հյուպատոսությունների վերաբերյալ տեղեկություններն արդեն հասանելի են Հայաստանից արտերկիր մեկնած ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար:
Արտերկիր ժամանելուց հետո այդ երկրի բջջային ցանցում գրանցվելուն պես՝ բաժանորդը ստանում է SMS անվճար ծանուցում, որտեղ նշված է տվյալ երկրում ՀՀ դեսպանատան կամ հյուպատոսության կայքէջերն ու ԱԳՆ թեժ գծի հեռախոսահամարը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում գործող դեռեւս միակ օպերատորն է, որ մատուցում է նմանատիպ ծառայություն: Ծառայությունը գործարկվել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության նախաձեռնությամբ եւ նպատակ ունի արտերկիր մեկնող ՀՀ քաղաքացիներին իրազեկել ՀՀ դիվանագիտական առաքելությունների գտնվելու վայրի եւ կոնտակտային տվյալների վերաբերյալ, ինչը հատկապես կարեւոր է տվյալ երկրում արտակարգ իրավիճակների դեպքում արագ կապ հաստատելու տեսանկյունից»,- նշված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը միջազգային ռոումինգի ծառայություններ է մատուցում աշխարհի շուրջ 200 երկրում՝ 564 ռոումինգ գործընկերների ցանցերում:

14:59 | 06.08.18 | Новости | 21164
Сведения о посольствах и консульствах Республики Армения за рубежом уже доступны абонентам ВиваСелл-МТС, уехавшим за границу.
После прибытия и регистрации в мобильной сети данной страны абонент получает бесплатное SMS-уведомление, в котором указаны веб-сайты посольства или консульства Армении в данной стране и телефон горячей линии МИД.
«ВиваСелл-МТС – пока еще единственный действующий в Армении оператор, который предоставляет подобную услугу. Служба была запущена по инициативе министерства иностранных дел Армении и имеет цель оповестить уехавших за границу граждан Армении о месте нахождения дипломатических миссий Армении и контактных данных, что особенно важно с точки зрения установления быстрой связи в случае чрезвычайных ситуаций в данной стране»,- отмечается в сообщении компании.
ВиваСелл-МТС предоставляет услуги международного роуминга в порядка 200 странах, в роуминг-сети 564 партнеров.