14:59 | 06.08.18 | Նորություններ | 21182
Արտերկրում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատների ու հյուպատոսությունների վերաբերյալ տեղեկություններն արդեն հասանելի են Հայաստանից արտերկիր մեկնած ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների համար:
Արտերկիր ժամանելուց հետո այդ երկրի բջջային ցանցում գրանցվելուն պես՝ բաժանորդը ստանում է SMS անվճար ծանուցում, որտեղ նշված է տվյալ երկրում ՀՀ դեսպանատան կամ հյուպատոսության կայքէջերն ու ԱԳՆ թեժ գծի հեռախոսահամարը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանում գործող դեռեւս միակ օպերատորն է, որ մատուցում է նմանատիպ ծառայություն: Ծառայությունը գործարկվել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության նախաձեռնությամբ եւ նպատակ ունի արտերկիր մեկնող ՀՀ քաղաքացիներին իրազեկել ՀՀ դիվանագիտական առաքելությունների գտնվելու վայրի եւ կոնտակտային տվյալների վերաբերյալ, ինչը հատկապես կարեւոր է տվյալ երկրում արտակարգ իրավիճակների դեպքում արագ կապ հաստատելու տեսանկյունից»,- նշված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը միջազգային ռոումինգի ծառայություններ է մատուցում աշխարհի շուրջ 200 երկրում՝ 564 ռոումինգ գործընկերների ցանցերում:

14:59 | 06.08.18 | News | 21116
Information on the RA diplomatic missions and consulates is already available to VivaCell-MTS subscribers abroad. Upon registering in a country’s mobile network, the subscriber gets a free SMS notification containing the web page address of the local RA diplomatic mission or consulate and the Hotline number of the MFA.
VivaCell-MTS is the first telecommunications operator in Armenia to provide such a service. The service has been deployed on the initiative of the RA Ministry of Foreign Affairs with the aim of informing RA citizens abroad about the location and contact details of the RA diplomatic missions, that is especially important for quickly entering into contact in case of emergency situations.
VivaCell-MTS provides roaming services in over 200 countries of the world in the networks of 564 roaming partners.