09:33 | 13.06.18 | Նորություններ | 20851
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր բաժանորդներին է ներկայացրել «X» եւ «Y» սակագնային պլանները, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդին օգտվել թոփ 5 մեսինջերներից ՝ «Viber», «WhatsApp», «Messenger», «Zangi», «Telegram», այնքան,  որքան նրանք կցանկանան, ինչպես նաեւ օգտվել ձայնային, ինտերնետային եւ SMS ծառայություններից՝ նախատեսված փաթեթի ներսում:
«Այսօր արդեն դժվար է պատկերացնել սովորական առօրյան առանց այս մեսինջերների, ակնթարթային հաղորդագրությունների, վիդեո-զանգերի, «group chat»-երի: Դրանք մարդկային շփումը դարձնում են ավելի արագ ու հեշտ: Ըստ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից իրականացրած վերլուծության՝ Հայաստանում նույնպես այս շուկան առավել զանգվածային եւ մրցունակներից մեկն է, քանի որ սմարթֆոններից օգտվողների ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների մեծամասնությունն օգտագործում է 2 եւ ավելի մեսինջեր: Վստահ ենք, որ այս փաթեթներն է՛լ ավելի են հեշտացնելու մեր բաժանորդների շփումը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Սակագնային պլան «X»
*208*5000#
Սակագնային պլան  «Y»
*208*2800#
§  Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram *
§  10 ԳԲ ինտերնետ
§  5 ԳԲ ինտերնետ
§  ԶԱՆԳԵՐ 300 րոպե **
§  ԶԱՆԳԵՐ 100 րոպե **
§  ԶԱՆԳԵՐ ՑԱՆՑԻ ՆԵՐՍՈՒՄ ***
§  ԶԱՆԳԵՐ ՑԱՆՑԻ ՆԵՐՍՈՒՄ ****
§  500 SMS *****
§  300 SMS *****
Ակտիվացման գին 5000 Դ
Ակտիվացման գին 2800 Դ
««X» եւ «Y» սակագնային պլանների անվանումը կապել ենք սերունդների հետ: Մինչեւ նոր սակագնային պլանները մեր բաժանորդներին ներկայացնելը, մենք կատարել ենք մանրամասն վերլուծություններ սերունդների հետաքրքրությունների մասին եւ դրանց արդյունքներով կիսվել ենք մեր ֆեյսբուքյան էջում: Ի դեպ՝ «Y» սակագնային պլանը նաեւ նվիրված է Երեւանի 2800-ամյակին»,- հավելել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«X» կամ «Y» փաթեթների գործողության 30-օրյա ժամկետի ընթացքում համապատասխանաբար՝ 10 ԳԲ կամ 5 ԳԲ ինտերնետ փաթեթը սպառելուց հետո, հաշվին առնվազն 100 դրամի առկայության դեպքում, ավտոմատ կերպով ակտիվանում է 500 ՄԲ փաթեթ, որը հասանելի է ակտիվացման պահից սկսած 24 ժամվա ընթացքում:
*սակագնային պլանի փաթեթների ակտիվ լինելու դեպքում հավելվածներից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
**ցանցի ներսում, ՀՀ բջջային ցանցեր, +374 97, +374 47 ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, ՄՏՍ Ռուսաստան եւ Vodafone Ուկրաինա

VivaCell-MTS has introduced new "X" and "Y" tariff plans to its subscribers, allowing them to use the top 5 messengers: “Viber”, “WhatsApp”, “Messenger”, “Zangi”, “Telegram”, as much as they want, as well as to use Voice, Internet and SMS services provided by the package properly.
"Nowadays, it is difficult to imagine everyday life without these messengers, instant messaging, video calls, and group chats. They make the process of human communication faster and easier. According to an analysis performed by VivaCell-MTS, this market in Armenia is also considered as one of the most massive and competitive one, as the majority of VivaCell-MTS subscribers owing a smartphone use 2 or more messengers. We are sure that these packages will make the communication of our subscribers even easier ", said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
TARIFF PLAN «X» *208*5000# |
TARIFF PLAN «Y» *208*2800# |
§ Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram * |
§ 10 gb internet |
§ 5 GB INTERNET |
§ CALLS 300 min ** |
§ CALLS 100 min ** |
§ ON-NET CALLS *** |
§ ON-NET CALLS **** |
§ 500 SMS ***** |
§ 300 SMS ***** |
ACTIVATION FEE 5000 AMD |
ACTIVATION FEE 2800 AMD |
"The names of the tariff plans “X” and “Y” are connected with the generations’ names. Before introducing the new tariff plans to our subscribers, we have made a detailed analysis of the generations' interests and shared the results on our Facebook page. By the way, "Y" tariff plan is also dedicated to the 2800th anniversary of Yerevan," added Ralph Yirikian.
After consumption of the 10 FB or 5 GB internet packages during the 30-day validity period of “X” or “Y” tariff plans respectively, a 500-MB additional package is automatically activated upon the availability of at least AMD 100 on your account balance. The 500 MB package is available for 24 hours from the moment of activation.
After the expiration of the 30-day validity period, in case of sufficient funds on your account balance, the packages of services within “X” or “Y” tariff plan are considered as activated only after receiving a notifying SMS.
*when using the mentioned applications while the packages provided by the tariff plan are active, the main Internet-package is not consumed.
**calls to RA mobile networks, 374 97 and 374 47 networks; to US and Canada, MTS Russia and Vodafone Ukraine