09:33 | 13.06.18 | Նորություններ | 20851
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր բաժանորդներին է ներկայացրել «X» եւ «Y» սակագնային պլանները, որոնք հնարավորություն են տալիս բաժանորդին օգտվել թոփ 5 մեսինջերներից ՝ «Viber», «WhatsApp», «Messenger», «Zangi», «Telegram», այնքան,  որքան նրանք կցանկանան, ինչպես նաեւ օգտվել ձայնային, ինտերնետային եւ SMS ծառայություններից՝ նախատեսված փաթեթի ներսում:
«Այսօր արդեն դժվար է պատկերացնել սովորական առօրյան առանց այս մեսինջերների, ակնթարթային հաղորդագրությունների, վիդեո-զանգերի, «group chat»-երի: Դրանք մարդկային շփումը դարձնում են ավելի արագ ու հեշտ: Ըստ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից իրականացրած վերլուծության՝ Հայաստանում նույնպես այս շուկան առավել զանգվածային եւ մրցունակներից մեկն է, քանի որ սմարթֆոններից օգտվողների ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդների մեծամասնությունն օգտագործում է 2 եւ ավելի մեսինջեր: Վստահ ենք, որ այս փաթեթներն է՛լ ավելի են հեշտացնելու մեր բաժանորդների շփումը»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Սակագնային պլան «X»
*208*5000#
Սակագնային պլան  «Y»
*208*2800#
§  Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram *
§  10 ԳԲ ինտերնետ
§  5 ԳԲ ինտերնետ
§  ԶԱՆԳԵՐ 300 րոպե **
§  ԶԱՆԳԵՐ 100 րոպե **
§  ԶԱՆԳԵՐ ՑԱՆՑԻ ՆԵՐՍՈՒՄ ***
§  ԶԱՆԳԵՐ ՑԱՆՑԻ ՆԵՐՍՈՒՄ ****
§  500 SMS *****
§  300 SMS *****
Ակտիվացման գին 5000 Դ
Ակտիվացման գին 2800 Դ
««X» եւ «Y» սակագնային պլանների անվանումը կապել ենք սերունդների հետ: Մինչեւ նոր սակագնային պլանները մեր բաժանորդներին ներկայացնելը, մենք կատարել ենք մանրամասն վերլուծություններ սերունդների հետաքրքրությունների մասին եւ դրանց արդյունքներով կիսվել ենք մեր ֆեյսբուքյան էջում: Ի դեպ՝ «Y» սակագնային պլանը նաեւ նվիրված է Երեւանի 2800-ամյակին»,- հավելել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«X» կամ «Y» փաթեթների գործողության 30-օրյա ժամկետի ընթացքում համապատասխանաբար՝ 10 ԳԲ կամ 5 ԳԲ ինտերնետ փաթեթը սպառելուց հետո, հաշվին առնվազն 100 դրամի առկայության դեպքում, ավտոմատ կերպով ակտիվանում է 500 ՄԲ փաթեթ, որը հասանելի է ակտիվացման պահից սկսած 24 ժամվա ընթացքում:
*սակագնային պլանի փաթեթների ակտիվ լինելու դեպքում հավելվածներից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
**ցանցի ներսում, ՀՀ բջջային ցանցեր, +374 97, +374 47 ցանցեր, ԱՄՆ, Կանադա, ՄՏՍ Ռուսաստան եւ Vodafone Ուկրաինա

09:33 | 13.06.18 | Новости | 19191
ВиваСелл-МТС представила своим клиентам тарифные планы «X» и «Y», которые позволяют абоненту пользоваться топ-5 мессинджерами - «Viber», «WhatsApp», «Messenger», «Zangi», «Telegram», сколько им захочется, а также пользоваться голосовыми услугами и услугами SMS и Интернета внутри предназначенного пакета.
«Сегодня сложно представить обычные будни без этих мессинджеров, мгновенных сообщений, видеозвонков, групповых чатов. Они делают человеческое общение более быстрым и легким. Согласно анализу ВиваСелл-МТС, в Армении этот рынок является одним из наиболее массовых и конкурентоспособных, поскольку большинство абонентов ВиваСелл-МТС, пользующихся смартфонами использует 2 и более мессинджеров. Уверены, что эти пакеты сделают общение наших абонентов еще легче»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
ТАРИФНЫЙ ПЛАН «X»
*208*5000#
ТАРФИНЫЙ ПЛАН  «Y»
*208*2800#
§  Viber, WhatsApp, Messenger, Zangi, Telegram *
§  10 ԳԲ ИНТЕРНЕТА
§  5 ԳԲ ИНТЕРНЕТА
§  300 МИНУТ ЗВОНОКОВ **
§  100 МИНУТ ЗВОНКОВ **
§  ЗВОНКИ ВНУТРИ СЕТИ ***
§  ЗВОНКИ ВНУТРИ СЕТИ ****
§  500 SMS *****
§  300 SMS *****
ЦЕНА АКТИВАЦИИ 5000 ДРАМОВ
ЦЕНА АКТИВАЦИИ 2800 ДРАМОВ
«Название тарифных планов «X» и «Y» мы связали с поколениями. До того, как представить новые тарифные планы нашим абонентам, мы провели подробный анализ интересов поколений и поделились его результатами на нашей странице в Facebook. Кстати тарифный план «Y» также посвящен 2800-летию Еревана»,- добавил Ральф Йирикян.
За 30-дневний срок действия тарифных планов «X» и «Y» после использования соответственно 10 и 5 ГБ интернета при наличии минимум 100 драмов на счету автоматически активируется пакет 500 МГ, который доступен с момента активации в течение 24 часов.
*при активации пакетов тарифного плана мегабайту основного интернет-пакета при использовании приложений не используются.
**внутри сети, мобильные сети Армении, сети +374 97, +374 47 ցանցեր, США, Канада, Россия и Vodafone Украина