15:24 | 26.03.18 | Նորություններ | 26804
Հայաստանում Beeline-ը միացել է «Մոլորակի ժամ» համաշխարհային էկոլոգիական ակցիային, որն անցկացվել է 2018թ. մարտի 24-ին՝ 20:30-ից մինչեւ 21։30-ը։
Մեկ ժամով Երեւանում անջատվել է Beeline-ի բոլոր վարչական շենքերի լուսավորությունը, մի շարք սպասարկման եւ վաճառքի գրասենյակների արտաքին լուսավորությունը, ինչպես նաեւ տասնյակ գովազդային արտաքին վահանակների լուսավորությունն ամբողջ երկրի տարածքում։
««Մոլորակի ժամ» ակցիան արդեն դարձել է բնության նկատմամբ հոգատար վերաբերմունքի խորհրդանիշ։ Տասնյակ հազարավոր քաղաքներ ամբողջ աշխարհում մասնակցում են ակցիային, որպեսզի մարդկության ուշադրությունն ուղղեն շրջակա միջավայրի հանդեպ պատասխանատու վերաբերմունքի անհրաժեշտությանը։ Միանալով ակցիային՝ Beeline-ն այս նախաձեռնությունը դիտարկում է որպես կարեւոր քայլ՝ ապագա սերունդների մասին հոգատարության հարցում, քանի որ լավ օրինակը միշտ ունենում է ակտիվ հետեւորդներ, եւ մենք միասին կարող ենք վաղվա օրը դարձնել ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում  Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

15:24 | 26.03.18 | Новости | 24698
Beeline присоединился к глобальной экологической акции «Час Земли», которая прошла 24 марта 2018 года с 20:30 до 21:30.
Субботним вечером, 24 марта, на час погас свет во всех административных зданиях Beeline в Ереване, было отключено внешнее освещение ряда офисов продаж и обслуживания, отключилась подсветка десятков рекламных щитов по всей стране.
«Акция «Час Земли» уже стала символом бережного отношения к природе. Десятки тысяч городов по всему миру участвуют в акции, чтобы привлечь внимание человечества к необходимости ответственного отношения к окружающей среде. Присоединяясь к акции, Beeline расценивает эту инициативу как важный шаг в вопросе заботы о будущих поколениях, так как у хорошего примера всегда найдутся активные последователи, и вместе мы сможем сделать завтрашний день намного лучше», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Час Земли» – самая массовая общественная экологическая акция в истории человечества, проводимая Всемирным фондом дикой природы (WWF). Ее цель – обратить внимание людей во всем мире на актуальные экологические вопросы, призвать задуматься о бережном использовании природных ресурсов и объединиться ради спасения будущего планеты.
В 2018 году международный «Час Земли» состоялся в 11-й раз. В прошлом 2017 году акция собрала рекордное число участников — к ней присоединились более 184 стран.