14:12 | 16.11.17 | Նորություններ | 22414
Ucom ընկերությունը շարունակում է տեխնիկապես վերազինել ու արդիականացնել առկա շարժական ցանցը, ինչպես նաեւ ընդլայնել ֆիքսված ցանցի ծածկույթը:
Վերջին մեկ ամսվա ընթացքում գործարկվել է Հրազդան քաղաքի տվյալների կենտրոնը, ինչի արդյունքում այժմ նաեւ այդ քաղաքի բնակիչների համար հասանելի են դարձել օպտիկամանրաթելային կապի միջոցով մատուցվող ֆիքսված կապի ծառայությունները, մասնավորապես՝ IP-հեռուստատեսության բազմաթիվ, բազմաժանր եւ բազմաբովանդակ հեռուստաալիքները, լայնաշերտ ինտերնետը եւ նոր սերնդի թվային հեռախոսակապը:
Հրազդանում իրականացված աշխատանքների շնորհիվ՝ բարձրացել է Հրազդանի հանգույցով անցնող (այդ հանգույցի կողմից սպասարկվող) ծառայությունների որակը, հզորացել եւ ավելի ճկուն են դարձել մարզի բջջային կայանների հենացանցը, միջազգային տրանզիտ եւ մագիստրալային կապուղիները։  Մեծածավալ աշխատանքներ են իրականացվել նաեւ շարժական ցանցի բազային կայաններում՝ նորացվել են կայանների մարտկոցները, լուծվել են նախկինում ծագած տեխնիկական խնդիրները, ինչը թույլ է տվել մեծապես կայունացնել ցանցի աշխատանքը:
«Հրազդանում օրեցօր շատանում են ֆիքսված կապի բաժանորդները: Հիմնականում ցանկանում են դիտել Արմենիա Պրեմիում հեռուստաալիքի հաղորդումները եւ գոհ են որակյալ կապից»,- նշել է Հրազդանում Ucom-ի աշխատակից Ռուզաննա Մկրտչյանը:
Մատչելի եւ որակյալ փաթեթային լուծումների շնորհիվ՝ հրազդանցիները կարող են միաժամանակ օգտվել մի քանի ծառայություններից, ամսվա վերջում ունենալ մեկ ընդհանուր հաշիվ եւ զգալիորեն խնայել՝ օգտվելով «4 Play» առաջարկից: Ավելին, այդ առաջարկից օգտվողները կկարողանան ստեղծել խումբ՝ այնտեղ ներառելով Ucom շարժական կապի 5 բաժանորդի, եւ միմյանց հետ խոսել անսահմանափակ:
«Որպես հայկական ընկերություն՝ Ucom-ն անում է ամեն ինչ, որպեսզի մարզերի բնակիչներին հասանելի լինեն այն բոլոր ծառայությունները, որոնցից օգտվում են մայրաքաղաքի ու մի շարք այլ բնակավայրերի բաժանորդները: Մենք շարունակաբար ընդլայնելու ենք մատուցվող ծառայությունների աշխարհագրությունը եւ ջանք չենք խնայի մեր բաժանորդներին որակյալ եւ մատչելի լուծումներ առաջարկելու համար»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:
Այս տարվա ընթացքում Ucom ընկերության ֆիքսված կապի ծառայությունները հասանելի են դարձել Քաջարանում, Դիլիջանում, Արարատում, Վեդիում եւ Ջերմուկում:

14:12 | 16.11.17 | Новости | 22419
Компания Ucom продолжает технически переоснащать и модернизировать существующую мобильную сеть, а также расширять зону покрытия своей фиксированной сети.
В течение последнего месяца в городе Раздан был приведен в действие дата-центр, в результате чего теперь и жители этого города имеют доступ к услугам фиксированной связи, предоставляемым через оптоволоконную сеть, в частности, к многочисленным и многожанровым телеканалам с разнообразным содержанием, широкополосному интернету и цифровой телефонии нового поколения.
Благодаря работам, проведенным в Раздане, повысилось качество услуг, проходящих через разданский узел (обслуживаемых посредством этого узла), работа опорных сетей мобильных станций, а также международных транзитных и магистральных каналов связи усилилась и стала гибче. Были проведены крупномасштабные работы также на базовых станциях мобильной сети, обновлены батареи станций, были решены технические проблемы, возникшие ранее, что позволило значительно стабилизировать работу сети.
«Количество абонентов фиксированной связи в Раздане увеличивается день ото дня. В основном они хотят смотреть программы Армения Премиум и довольны качеством услуг», - отметила сотрудница компании Ucom Рузанна Мкртчян.
Благодаря доступным и качественным пакетным решениям, жители Раздана теперь могут одновременно воспользоваться несколькими услугами, получать единый счет в конце месяца и значительно экономить, при подписке на предложение “4 Play”. Кроме того, абоненты данного предложения смогут создать закрытую группу пользователей мобильной связи, состоящую из 5 человек, и разговаривать между собой без каких бы то ни было ограничений.
«Будучи армянской компанией, Ucom делает все, чтобы жители регионов имели доступ ко всем услугам, которыми пользуются абоненты столицы и ряда других населенных пунктов. Мы будет перманентно расширять географию предоставляемых услуг и приложим все усилия для того, чтобы обеспечить наших абонентов качественными и доступными решениями», – отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
В этом году услуги фиксированной связи Ucom стали доступны жителям Каджарана, Дилижана, Арарата, Веди и Джермука.