09:29 | 20.07.17 | Նորություններ | 30188
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, հաշվի առնելով sms հաղորդագրությամբ ավտոկայանատեղի համար իրականացվող՝ վճարման ծառայության հանրային կարեւորությունը, շարունակելու է տեխնիկական աջակցության ծառայություն մատուցել՝ վերանայված ձեւաչափով:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ իրավասու մարմինների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածության հիման վրա՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այսուհետ SMS ծառայության համար կգանձի 2 (երկու) ՀՀ դրամ: Հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ ծառայության դիմաց սահմանված խորհրդանշական այդ գումարն ընկերության համար չի կարող դիտարկվել որպես հավելյալ եկամտի աղբյուր. դա գործառնական անհրաժեշտություն է»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ընկերությունում հիշեցրել են, որ խնդրի հանգուցալուծումն ընտրվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, Երեւանի քաղաքապետարանի եւ գործընթացին մասնակցող բոլոր կողմերի միջեւ քննարկումների արդյունքում:

09:29 | 20.07.17 | Новости | 30473
Компания ВиваСелл-МТС, учитывая общественную важность услуги оплаты за автопарковку с помощью SMS-сообщения, продолжит предоставлять услугу технической поддержки в пересмотренном формате.
«На основе договоренности, достигнутой между ВиваСелл-МТС  и компетентными органами, ВиваСелл-МТС отныне будет взимать за услугу SMS 2 драма. Считаем необходимым сообщить, что установленная за услугу символическая сумма не может рассматриваться компанией как дополнительный источник дохода: это операционная необходимость»,- говорится в сообщении.
В компании напомнили, что решение проблемы было достигнуто в результате обсуждений между ВиваСелл-МТС, мэрией города Ереван и всеми сторонами, участвующими в процессе.