09:29 | 20.07.17 | Նորություններ | 30188
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, հաշվի առնելով sms հաղորդագրությամբ ավտոկայանատեղի համար իրականացվող՝ վճարման ծառայության հանրային կարեւորությունը, շարունակելու է տեխնիկական աջակցության ծառայություն մատուցել՝ վերանայված ձեւաչափով:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ իրավասու մարմինների միջեւ ձեռք բերված պայմանավորվածության հիման վրա՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այսուհետ SMS ծառայության համար կգանձի 2 (երկու) ՀՀ դրամ: Հարկ ենք համարում տեղեկացնել, որ ծառայության դիմաց սահմանված խորհրդանշական այդ գումարն ընկերության համար չի կարող դիտարկվել որպես հավելյալ եկամտի աղբյուր. դա գործառնական անհրաժեշտություն է»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ընկերությունում հիշեցրել են, որ խնդրի հանգուցալուծումն ընտրվել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, Երեւանի քաղաքապետարանի եւ գործընթացին մասնակցող բոլոր կողմերի միջեւ քննարկումների արդյունքում:

09:29 | 20.07.17 | News | 30165
Taking into consideration the public importance of the opportunity to pay for parking spots via SMS, VivaCell-MTS decided to continue technical support for providing the mentioned service in revised format.
“According to the agreement between VivaCell-MTS and competent authorities, the company will charge AMD 2 for making payments via SMS. It is worth informing that this symbolic amount cannot be considered as an additional source of revenue for the company, since it is an operational necessity,” the statement reads.
The company reminded that the solution to the issue was found in the course of discussions between VivaCell-MTS, Yerevan Municipality and all the sides involved in the process.