12:49 | 07.07.17 | Նորություններ | 27890
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում Արագածոտնի մարզի Թաթուլ գյուղում լուծվել է Կարապետյանների ընտանիքի բնակարանային խնդիրը:
«Ասում են՝ խնդիրները ստիպում են ամրանալ ու պայքարել: Բայց երբ դրանք տարիներ են տեւում՝ թուլացնում են նպատակին հասնելու կամքը: Այս ծրագիրը մեկն է նրանցից, որը փակում է հուսահատության տանող ճանապարհը: Հերթական ընտանիքն այսօր հրաժեշտ է տալիս վագոն-տնակին, որի անհարմարությունն ստիպված կրել է քսաներեք տարի. մի ամբողջ երիտասարդություն: Տարիների զրկանք տեսած եւս մեկ ընտանիք վերջապես կապրի իր երազանքների տանը: Դա մեր՝ գործընկեր կառույցներիս հաջողությունն է նաեւ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մինչեւ տարեվերջ Հայաստանի չորս մարզում կավարտվի յոթ կիսակառույցի շինարարություն: Ծրագրի շրջանակում լուծվել է 146 ընտանիքի բնակարանի խնդիր:

12:49 | 07.07.17 | Новости | 27867
При финансировании ВиваСелл-МТС в рамках программы строительства квартир, реализуемой «Домостроительным Центром Фуллер» в селе Татул Арагацотнской области решен квартирный вопрос семьи Карапетян.
«Говорят, что проблемы заставляют крепиться и бороться. Но когда они длятся годами, ослабевает воля к достижению цели. Это программа – одна  из тех, которые преграждают путь к отчаянию. Очередная семья прощается сегодня с вагоном-домиком, чьи неудобства была вынуждена терпеть 23 года – целую молодость. Еще одна семья, видавшая лишения, наконец-то будет жить в доме своей мечты. Это успех также и для нас – партнерских структур»,- заявил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
До конца года в четырех армянских областях завершится строительство 7 недостроенных зданий. В рамках программы был решен квартирный вопрос 146 семей.
В 2017 году компания ВиваСелл-МТС инвестировала 25 млн драмов на осуществление программы домостроительства.