17:48 | 14.06.17 | Նորություններ | 20286
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մասնագետները վարպետության դասընթաց են անցկացրել միջպետական ճանապարհի Երեւան-Գյումրի հատվածում տեղակայված, արեւային էներգիայով սնվող հիմնական երկու կայանի տարածքում:
Գյումրիի «Ֆոտոն» վարժարանն այն ավագ դպրոցներից է, որն ընդգրկված է ՏՀՏ փորձարարական ուսումնական ծրագրում եւ «Հեռահաղորդակցության հիմունքներ» առարկան յուրացնում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ:
Ընկերության մասնագետները պարբերաբար վերապատրաստման դասընթացներ են կազմակերպում առարկան դասավանդող ուսուցիչների եւ աշակերտների համար: Տեսական գիտելիքներն ամրապնդելու եւ գործնական հմտություններ փոխանցելու նպատակով, մասնագետները լսարանային դասընթացներից հետո կազմակերպում են շրջայցեր:
«Տեխնոլոգիաների զարգացման դարում ժամն ակնթարթի պես է անցնում: Ամեն օր կարող են ներկայացվել նոր պահանջներ: Պետք է մշտապես պատրաստ լինել նոր լուծումների: Ընդ որում, այնպես, որ դրա հիմքում լինեն նորարարութունը, պահանջարկը, պատասխանատվությունը, բայց ոչ՝ սպառողական մոտեցումը: Արեւային էներգիայով սնվող այս կայանները նման մոտեցման արդյունք են: Այն, ինչ քաղում եք դասընթացներից՝ հեռահաղորդակցության ոլորտում առաջատար ընկերության կուտակած ավելի քան տասնամյա փորձն է: Գնահատեք այն, շարունակաբար զարգացրեք ձեր միտքը եւ եղեք պատասխանատու»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:48 | 14.06.17 | Новости | 20294
Специалисты ВиваСелл-МТС провели мастер-класс на территории снабжаемых солнечной энергией двух основных станций, расположенных на межгосударственной дороге Ереван-Гюмри.
Гюмрийский лицей «Фотон» является одной из старших школ, вовлеченных в экспериментальную учебную программу ИТ и изучает предмет «Основы телекоммуникации» при поддержке ВиваСелл-МТС.
Специалисты компании периодически организуют курсы квалификации для преподающих предмет учителей и школьников. В целях закрепления теоретических знаний и передачи практических навыков специалисты организуют экскурсии после аудиторных занятий.
«В условиях развития технологий час проходит словно миг. Каждый день могут быть предъявлены новые требования. Необходимо всегда быть готовым к новым решениям. Причем так, чтобы в их основе лежали новшество, спрос, ответственность, но не потребительский подход. Снабжаемые солнечной энергией, эти станции являются результатом такого подхода. То, что вы познаете на занятиях, является более чем десятилетним опытом, накопленным лидирующей в сфере телекоммуникаций компанией. Цените его, последовательно развивайте свое мышление и будьте ответственными»,- отметил генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.