16:37 | 29.03.17 | Նորություններ | 17207
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Երեւանի Պետական Համալսարանի ռեկտոր Արամ Սիմոնյանն այսօր ստորագրել են համագործակցության հուշագիր:
Փաստաթղթի ստորագրմամբ մեկնարկել է Հայաստանում Beeline-ի մասնակցությունը Համալսարանի «Լիդերության դերը կարիերայի զարգացման գործում. բուհ - ձեռնարկություն համագործակցության նոր ձեւաչափ» ծրագրին:
Ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում ուսանողներին ձեռք բերել կարիերայի կառուցմանը վերաբերող պրակտիկ հմտություններ, միմյանց ներկայացնել երիտասարդ մասնագետներին եւ գործատուներին եւ խթանել սոցիալական ակտիվությունը եւ լիդերությունը:
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն ուսանողների համար վարել է նաեւ վարպետաց դաս «Հեռահաղորդակցության ոլորտի զարգացումը» թեմայով:
«Beeline-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում երիտասարդներն առանցքային տեղ են զբաղեցնում: Նման ծրագրերի իրականացման շնորհիվ մենք աջակցում ենք կրթական ոլորտի զարգացմանը եւ փորձում օգնել երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Ես լիովին վստահ եմ, որ համատեղ ուժերով մենք կօգնենք Երեւանի Պետական Համալսարանի ուսանողներին կատարելու առաջին հաջողված կարիերայի քայլերը դեպի պայծառ ապագա տանող ճանապարհին»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Հայաստանում Beeline-ի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրեն Մարինե Գալստյանը նշել է, որ Beeline-ը միշտ պատրաստ է համալրել իր աշխատակիցների շարքերը տաղանդավոր եւ նպատակասլաց երիտասարդներով:

16:37 | 29.03.17 | Новости | 15066
Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин и ректор Ереванского Государственного Университета Арам Симонян сегодня подписали меморандум о сотрудничестве.
Подписанием документа ознаменовался старт участия Beeline в программе университета «Роль лидерства в развитии карьеры. Новый формат сотрудничества вуз-предпринимательство».
Программа позволяет студентам приобрести практические навыки построения карьеры, знакомит молодых специалистов с потенциальными работодателями, поощряет лидерскую и социальную активность.
По завершении официальной церемонии подписания меморандума Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин выступил перед студентами с лекцией «Развитие сферы телекоммуникаций», а директор по организационному развитию и работе с персоналом Beeline в Армении Марине Галстян представила стратегические ценности компании, видение и те качества, которые необходимы студенту для начала успешной карьеры.
«Молодежь в проектах социальной ответственности Beeline занимает центральное место. Благодаря таким программам мы развиваем образование и стараемся помочь молодым людям самим изменить жизнь к лучшему. Я полон уверенности, что совместными силами мы поможем многочисленным студентам Ереванского Государственного Университета сделать первые успешные карьерные шаги на пути к лучшему будущему», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Директор по организационному развитию и работе с персоналом Beeline в Армении Марине Галстян поприветствовала стремление вуза подготовить студентов к современным реалиям рынка труда, отметив, что Beeline, работая в одной из самых динамично развивающихся отраслей, всегда готов пополнить свои ряды талантливой и амбициозной молодежью.
По итогам проекта некоторые студенты ЕГУ получат возможность трудоустройства в Beeline на конкурсной основе.