16:58 | 02.03.17 | Նորություններ | 18171
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2015-ից իրականացնում է VivaStart կրթական ծրագիրը, որը վաճառքի եւ բաժանորդների սպասարկման հատվածում մասնագիտանալու հնարավորություն է տալիս տարբեր բուհերի ուսանողներին:
VivaStart-ի արդյունավետությունը գնահատելու համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ղեկավարությունը 2016թ. շրջանավարտ ուսանողների առջեւ խնդիր էր դրել՝ մասնակցել մրցույթի եւ ուղարկել 4-5 էջի ծավալով դիտարկումներ՝ ծրագրից քաղած արդյունքի մասին:
Մրցույթում հաղթող են ճանաչվել երեքը՝ Արմինե Սողոմոնյանը, Հովհաննես Թադեւոսյանն ու Արփինե Փանոսյանը: Նրանք ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից արժանացել են մրցանակի՝ Huawei Honor 6X սմարթֆոնների:
«Որեւէ հարցի շուրջ ամենահստակ տպավորությունը ձեւավորվում է կոնկրետ իրավիճակից ստացած եզրակացության եւ վերլուծության արդյունքում: Որպես բիզնես օղակ, մեզ համար անչափ կարեւոր են ծրագրից օգտվող ուսանողների արձագանքը, գնահատականը եւ առաջարկությունը: Ամենակարեւոր արժեքը, որը ձեզ հաջողվել է բացահայտել, բաժանորդամետ մոտեցումն է: Վստահ եմ, որ դուք կկարողանաք լինել նաեւ ճկուն եւ գիտելիքները համապատասխանեցնել շուկայի պահանջներին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:58 | 02.03.17 | Новости | 17842
ВиваСелл-МТС с 2015 года осуществляет образовательную программу VivaStart, которая позволяет студентам разных вузов специализироваться в сфере продаж и услуг.
Чтобы оценить эффективность VivaStart, руководство ВиваСелл-МТС в 2016 году предложило выпускникам вузов конкурс: написать свое мнение о том, что им дала им программа, на 4-5 страницах.
Победителями конкурса признаны трое участников: Армине Согомонян, Ованнес Тадевосян и Арпине Паноян. Они получили от ВиваСелл-МТС призы – смартфоны Huawei Honor 6X.
«Наиболее четкое впечатление по любому вопросу формируется в результате обобщения или анализа сделанного из конкретной ситуации. Для нас как бизнес-звена очень важен отклик студентов, воспользовавшихся нашей программой, их оценки и предложения. Главная ценность, которую вы открыли для себя – это клиентоориентированный подход. Уверен, что вам удастся проявить гибкость и согласовывать свои знания с требованиями рынка», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.