11:22 | 02.03.17 | Նորություններ | 16455
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Մատչելի վայրեր 2017» մրցանակաբաշխության շրջանակում հաղթող է ճանաչվել «Մատչելի կապի օպերատոր» անվանակարգում եւ արժանացել է պարգեւի՝ որպես մատչելի սպասարկման սրահներ ունեցող ընկերություն:
«Մատչելի վայրեր» մրցանակաբաշխությունն իրականացվել է «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց ներառման հնարավորությունների խթանում եւ մասնակցայնության ընդլայնում» ծրագրի շրջանակում:
Պարգեւատրված 10 կառույցների շարքում եւս մրցութային հանձնաժողովն առավելապես մատչելի է համարել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ծառայություններն ու շենք-շինությունները:
«Կարեւորելով ֆիզիկական մատչելիության, տեղաշարժման խնդիրը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր 11-ամյա գործունեության ընթացքում դրսեւորել է հատուկ մոտեցում. ընկերությունը Հայաստանի քաղաքներում եւ գյուղական համայնքներում գործող իր սպասարկման կենտրոնները կահավորել է մատչելի հնարավորություններով՝ տեղաշարժման խնդիրներ ունեցող մարդկանց հարմարավետությունն ապահովելու նպատակով»,- ասված է հաղորդագրությունում:

11:22 | 02.03.17 | Новости | 15274
В рамках мероприятия «Доступные места 2017» ВиваСелл-МТС признан победителем в номинации «Доступный оператор связи» и получил приз как компания, имеющая доступные офисы обслуживания.
Премия «Доступные места» проведена в рамках программы «Стимулирование инклюзивных возможностей и расширение интеграции людей с инвалидностью».
Среди 10 награжденных компаний жюри назвало наиболее доступными услуги и помещения ВиваСелл-МТС.
«Уделяя внимание физической доступности и свободе передвижения, ВиваСелл-МТС за 11 лет своей деятельности проявлял четкий подход: свои офисы обслуживания в армянских городах и селах компания обеспечила доступными условиями, гарантируя комфорт людей, имеющих трудности с передвижением», - говорится в сообщении.