10:40 | 08.12.16 | Հոդվածներ | exclusive 31188
Վերջերս գործարկված Armenian National Costume հավելվածը հնարավորություն է տալիս լրացված իրականության (AR) տեխնոլոգիաների միջոցով լուսանկարվել նախընտրած տարազով եւ տեղադրել այն սոցցանցում:
Հավելվածը հասանելի է AppStore-ում եւ Google Play-ում:
Հավելվածի հեղինակը The NAME Production-ն է: Տեխնիկական մասով զբաղվել է ARLOOPA ընկերությունը:
Itel.am-ի հետ զրույցում The NAME Production-ի արտ մենեջեր Նռանե Գրիգորյանը պատմել է, որ հավելվածում ներառված է ավելի քան 40 տարազաձեւ: Համագործակցել են Հայաստանի պատմության թանգարանի հետ:
«Մեր թիմը կազմված է 6 մենեջեր աղջիկներից: Լինելով շատ տարբեր՝ մենք աշխատում ենք միասին, որովհետեւ սիրում ենք արվեստն ու ցանկանում ենք տեսնել մեր երկրի մշակութային կյանքն ավելի ակտիվ: Մեր բոլոր նախագծերի շրջանակում մենք փորձում ենք միավորել հայկական ավանդույթները, սովորույթները, մշակութային եւ ազգային մեծ ժառանգությունը՝ նորարարությունների, նորաձեւության եւ ժամանակակից միտումների հետ: Մեր հավելվածը կհետաքրքրի բոլոր տարիքի կանանց»,- նշել է նա:

10:40 | 08.12.16 | Articles | exclusive 30933
Recently launched app Armenian National Costume allows users to get a picture of themselves in the chosen costume - taraz - through augmented reality (AR) technologies, and post it on social networks.
The app is available in AppStore and Google Play.
It was developed by The NAME Production. ARLOOPA dealt with technical details.
The NAME Production Art Manager Nrane Grigoryan told Itel.am that the app offered more than 40 options of the taraz. They cooperated with History Museum of Armenia for this project.
“Our team is comprised of 6 women managers. We are very different, but we work together, as we love art and we want to see cultural life in our country become more active. With every project we try to unite Armenian traditions, customs, and the great cultural and national legacy with innovations, fashion and modern trends. Our app will attract women of all ages,” she noted.