14:40 | 06.12.16 | Նորություններ | 12511
Նոյեմբերին շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը գործարկել է 2 նոր կայան Արագածոտնի եւ Շիրակի մարզերում:
Ավարտին են հասցվել կայանների տեղադրման նպատակով իրականացվող շինարարական աշխատանքները եւ ապահովվել է դրանց էլեկտրամատակարարումը:
«Այս ամենի շնորհիվ Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն են ստանում օգտվելու ոչ միայն շարժական կապի ավելի որակյալ ձայնային ծառայություններից, այլեւ անխափան կերպով եւ առանց ընդհատումների օգտագործելու առցանց քարտեզների բոլոր գործառույթները»,- նշել են ընկերությունում:
«Ինչպես եւ խոստացել էինք, Ucom ընկերությունը պարբերաբար տեղեկացնելու է ցանցի ընդլայնման եւ արդիականացման ուղղությամբ արվող բոլոր աշխատանքների վերաբերյալ: Այսօր գոհունակությամբ կարող ենք փաստել, որ մեր տեղադրած կայանների շնորհիվ Անիպեմզա, Թլիկ, Գետափ, Նորշեն համայնքներում, ինպես նաեւ H-17 միջհամայնքային ճանապարհին առկա է բարձր որակի շարժական կապ: Նշված համայնքների բնակիչներն ու իրենց հյուրերը, նաեւ երկիր ժամանած զբոսաշրջիկներն այժմ կարող են մշտապես կապի մեջ լինել իրենց մտերիմների հետ»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

14:40 | 06.12.16 | Новости | 12117
В ноябре текущего года с целью расширения и модернизации своей мобильной сети компания Ucom установила 2 новые станции в областях Арагацотн и Ширак.
Полностью завершены строительные работы по установке станций, а также обеспечено их электроснабжение. Благодаря всему этому абоненты Ucom получают возможность не только воспользоваться высококачественными голосовыми услугами мобильной связи, но и бесперебойно и беспрерывно использовать все функции сетевых карт.
«Как мы и обещали, компания Ucom будет регулярно информировать обо всех работах, проводимых с целью модернизации и расширения сети. Сегодня мы с удовлетворением моежм констатировать, что благодаря установленным нами стациям в общинах Анипемза, Тлик, Гетап, Норшен, а также на протяжении межобщинной дороги H-17 есть высококачественная мобильная связь. Жители указанных общин и их гости, а также посетившие страну туристы могут теперь поддерживать постоянную связь со своими близкими», - отметил генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.