10:36 | 05.12.16 | Նորություններ | 13687
«Այբ» դպրոցի եւ «Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոն Հայաստան» կազմակերպության նախաձեռնությամբ` դեկտեմբերի 18-ին «Այբ» ավագ դպրոցում տեղի կունենա «Ծրագրավորման ժամ» (Hour of Code) միջոցառումը:
Միջոցառման գլխավոր գործընկերն է ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը:
«Ծրագրավորման ժամ» միջոցառմանը կարող են մասնակցել բոլոր նրանք, ովքեր հետաքրքրված են նոր տեխնոլոգիաներով եւ ցանկանում են ձեռք բերել ծրագրավորման հմտություններ: Ծրագրավորման իմացությունը պարտադիր չէ: Անհրաժեշտ է միայն անգլերենի տարրական իմացություն:
Մասնակիցները կարող են գրանցվել այստեղ:
«Նմանատիպ միջոցառումները խթան են ծառայում դպրոցականների շրջանում ծրագրավորմամբ հետաքրքրվելու, նոր գաղափարներով հանդես գալու եւ հետագայում նորարար լուծումներ ստեղծելու համար»,- նշել է Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի տնօրեն Արտաշես Վարդանյանը:

10:36 | 05.12.16 | Новости | 13685
По инициативе школы «Айб» и «Инновационного центра Майкрософт-Армения» 18 декабря в старшей школе «Айб» состоится «Час программирования» (Hour of Code).
Главный партнер мероприятия – компания ВиваСелл-МТС.
В мероприятии «Час программирования» могут участвовать все, кто интересуется новыми технологиями и желает освоить навыки программирования. Знания в данной области для участия не требуются – необходимо только минимальное владение английским.
Все желающие могут зарегистрироваться здесь.
«Такие мероприятия стимулируют интерес к программированию среди школьников - они начинают предлагать свои идеи и в дальнейшем находят инновационные решения», - отметил директор Инновационного центра Майкрософт Арташес Варданян.