16:24 | 25.11.16 | Նորություններ | 16811
«Վիմպելկոմ գրուպ»-ի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխայիլ Գերչուկն այսօր լրագրողների հետ զրույցում տեղեկացրել է, որ Eurasia Mobile Challenge միջազգային մրցույթի տարածաշրջանային եզրափակիչը կկայանա 2017թ. հունվարին՝ Երեւանում:
«Այդ միջոցառման ընթացքում էլ կորոշվեն այն թիմերը, որոնք կմասնակցեն Global Mobile Challenge մրցույթին Բարսելոնայում: Մրցույթի միջոցով եվրասիական երկրների ստարտափներին խրախուսում ենք ներկայացնել իրենց գաղափարները: Ձեռներեցների, վենչուրային հիմնադրամների հետ աշխատելու մեծ փորձ ունենք»,- ասել է նա:
Beeline Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն իր հերթին ասել է, որ ընկերությունը պատրաստ է աջակցել ցանկացած հետաքրքիր գաղափարի:
«Մենք ուզում ենք դառնալ հեռահաղորդակցության եւ տեխնոլոգիական էկոհամակարգի մի մասը, ցանկանում ենք օգնել երիտասարդներին ունենալ ավելի լավ հնարավորություններ: Մենք բաց ենք նոր գաղափարների համար եւ պատրաստ ենք աջակցել ցանկացած հետաքրքիր գաղափարի, որը կառաջարկվի մեզ: Մենք հիմա աշխատում ենք մի քանի գաղափարների զարգացման վրա: Դրանք այնքան հետաքրքիր գաղափարներ են, որ կիրառելի են նաեւ այլ երկրներում տեղայնացնելու համար»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը:

16:24 | 25.11.16 | Новости | 15393
Генеральный исполнительный директор бизнес-единицы «Евразия» Михаил Герчук сегодня на встрече с журналистами сообщил, что региональный финал конкурса Eurasia Mobile Challenge состоится в январе 2017 года в Ереване.
«В ходе мероприятия будут определены команды, которые примут участие в конкурсе Global Mobile Challenge в Барселоне. Посредством конкурса мы поощряем стартапы европейских стран представлять свои идеи. У нас большой опыт работы с предпринимателями  и венчурными фондами», - сказал он.
Гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин в свою очередь сказал, что компания готова поддержать любую интересную идею.
«Мы хотим стать частью телекоммуникационной и технологической экосистемы, хотим помочь молодым получить хорошие возможности. Мы открыты для новых идей и готовы поддержать любую интересную идею, которую нам предложат. Есть настолько интересные идеи, что их можно применять и в других странах после адаптации», - отметил Андрей Пятахин.