10:45 | 04.11.16 | Նորություններ | 12670
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ֆինանսավորմամբ եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող 2016թ. բնակարանաշինության ծրագիրը մոտենում է ավարտին։
Կազմակերպությունների ղեկավարներն ու աշխատակիցները կամավորության սկզբունքով մասնակցել են Արագածոտնի մարզի Զարինջա համայնքում բնակվող Ավետիսյանների տան շինարարությանը:
«Ոչինչ այնքան հաճելի չէ, որքան օգտակար լինելու պատրաստակամությունը: Եթե մեզանից յուրաքանչյուրը ժամանակ առ ժամանակ փորձի աջակցել դրա կարիքն զգացող որեւէ մեկին եւ ապագայի հանդեպ լավատեսություն արթնացնի նրա սրտում ՝կհաջողենք բոլորս: Մարդկանց իրենց հոգսերի հետ մենակ թողնելն ու նրանց նկատմամբ անտարբեր լինելն ամենամեծ չարիքներից են: «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ մեր համագործակցությունը սոցիալական աջակցություն ծրագիր լինելով՝ երկարաժամկետ եւս մեկ նպատակ է հետապնդում. հոգատարության կոչ՝ ուղղված յուրաքանչյուրին»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Բնակարանաշինության ծրագրի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ավելի քան 105 մլն դրամի ներդրում է կատարել 2016թ.: Հինգ տարվա ընթացքում ներդրվել է ավելի քան 333 մլն.դրամ:

10:45 | 04.11.16 | Новости | 11456
Домостроительная программа, которую в 2016 году осуществлял «Домостроительный центр Фулер» при финансировании ВиваСелл-МТС, подходит к концу.
Руководители и сотрудники организаций на добровольной основе приняли участие в строительстве дома Аветисянов в общине Заринджа Арагацотнского марза.
«Нет ничего приятнее, чем готовность быть полезным. Если каждый из нас периодически будет стараться помочь кому-то, кто нуждается в помощи, это внушит людям веру в будущее, мы все будем в выигрыше. Бросать людей наедине с их проблемами и быть безразличными к ним – самое больше зло. Сотрудничество с «Домостроительным центром Фулер», будучи программой социальной помощи, преследует еще одну долгосрочную цель – это призыв к заботе к каждому», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На домостроительную программу Виваселл-МТС выделил 1,5 млн драмов в 2016 году. За пять лет общий размер инвестиций в программу превысил 333 млн драмов.