16:20 | 04.12.15 | Նորություններ | 7038
Beeline-ը 2015թ. բջջային սեգմենտում գրանցել է «բաժանորդային բազայի ռեկորդային աճ», որը կազմել է շուրջ 100 հազ. հաճախորդ:
Այս մասին այսօր հայտարարել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը՝ ամփոփելով 2015թ. գործունեությունը:
Նա նշել է, որ Հայաստանում Beeline-ը ճանաչվել է որպես «Լավագույն գին առաջարկող կապի օպերատոր»: Ինչ վերաբերում է ընկերության բրենդային սմարթֆոններին, ապա Անդրեյ Պյատախինի խոսքով, դրանք ամբողջ տարվա ընթացքում վաճառքների առաջատար են եղել հայաստանյան շուկայում. մեկ տարվա ընթացքում իրացվել է շուրջ 25 հազ. Beeline սմարթֆոն եւ պլանշետ:
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրենը նշել է, որ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ոլորտում ընկերությունն իրականացրել է շուրջ 80 ծրագիր Երեւանում եւ բոլոր մարզերում:
«Հաճախորդների սպասարկման ոլորտում հատկանշական է Facebook սոցիալական ցանցում հաճախորդների սպասարկման ծրագրի ներդրումը, ինչպես նաեւ հաճախորդների հավատարմության ցուցանիշի` Net Promoter Score (NPS) բարձրացմանն ուղղված գլոբալ ծրագիրը, որի հարցումներին մասնակցել է ընկերության ավելի քան 125 հազ. բաժանորդ։  Հարցումների նպատակն է բաժանորդների տեսանկյունից բացահայտել ընկերության զարգացման ամենանշանակալի ուղղությունները, մասնավորապես, խոսքը վերաբերում է հաճախորդամետության գործընթացին, սպասարկման որակի բարձրացմանը, նոր ապրանքների, ծառայությունների եւ հավելվածների մշակմանը, ինչպես նաեւ ցանցի զարգացմանը»,- նշել է Անդրեյ Պյատախինը:
Նա տեղեկացրել է, որ հաճախորդների հետադարձ կապի շնորհիվ ընկերությունը ստացել է ավելի քան 13 հազ. արձագանք եւ ավելի քան 11 հազ. առաջարկ:
«Տվյալների այս վերլուծությունը հիմք հանդիսացավ ծառայությունների, սակագնային փաթեթների եւ սարքավորումների համար առավելագույն մատչելի գների առաջարկման քաղաքականությունը շարունակելուն, ընդ որում, այս ամենին միանալը, գնելը կամ օգտվելը նախկինի նման պարզ է եւ հարմար: Beeline-ի աշխատակիցները սկսել են օգտագործել MQA հատուկ հավելվածը: Այն ներբեռնվում է հեռախոսի միջոցով եւ ֆոնային ռեժիմով հնարավորություն է տալիս մշտապես հետեւել բջջային ցանցի եւ ինտերնետի որակին»,- ասել է Անդրեյ Պյատախինը:
Նրա խոսքով՝ այս ամենը խթան է հանդիսացել, որ գրեթե ամբողջովին վերացվեն բջջային կապի ծածկույթի թույլ գոտիները:
«2015թ. ընկերությունը մեծ պատասխանատվությամբ է մոտեցել մի շարք խոշոր ծրագրերի իրականացնելուն` ձգտելով գործով ցույց տալ իր սերը հաճախորդների նկատմամբ, ունենալ սոցիալական ուղղվածություն եւ, որն ամենակարեւորն է, լավագույն գնով առաջարկել պարզ եւ հարմար ծառայություններ: Մենք մեր բաժանորդներին կոչ ենք անում ակտիվորեն մասնակցել առաջիկա հարցմանը եւ գնահատել այս տարվա ընթացքում մեր ընկերության աշխատանքը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրենը:
Անդրեյ Պյատախինը հավելել է, որ 2016թ. ընկերությունը կշարունակի ակտիվորեն աշխատել զարգացման եւ կորպորատիվ պատասխանատվության բոլոր ուղղություններով:

16:20 | 04.12.15 | Новости | 7046
В 2015 году Beeline добился «рекордного увеличения» абонентской базы в мобильном сегменте, которая составила практически 100 000 клиентов.
Об этом заявил сегодня гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин, подводя итоги работы за 2015 год.
Он отметил, что Beeline был признан в Армении оператором, предлагающим «Лучшую цену», а брендированные смартфоны компании весь год были лидерами продаж на рынке телефонов в стране. В общей сложности за год было реализовано около 25 тысяч смартфонов и планшетов Beeline.
Гендиректор Beeline в Армении отметил, что в области корпоративной социальной ответственности компания провела порядка 80 программ в Ереване и регионах страны.
«В вопросе улучшения клиентского сервиса примечателен проект обслуживания абонентов в Facebook и глобальный проект по увеличению показателя лояльности клиентов - Net Promoter Score (NPS). В рамках этого проекта более 125 тыс. абонентов компании приняли участие в опросах, целью которых стало выявление наиболее значимых, с точки зрения абонентов, направлений развития компании, в частности, это процесс ориентации на клиента, улучшение качества обслуживания, внедрение новых продуктов, услуг и приложений, а также развитие сети», - отметил Андрей Пятахин.
Он сообщил, что благодаря обратной связи с клиентами компания получила более 13 тысяч отзывов и свыше 11 тысяч предложений.
«Анализ этих данных стал поводом для продолжения политики максимально доступных цен на услуги, тарифные планы и оборудование, притом, что подключить, купить и пользоваться всем этим, по-прежнему просто и удобно. Сотрудники Beeline начали использовать специальное приложение MQA. Оно устанавливается на телефон и в фоновом режиме постоянно мониторит качество мобильной сети и интернета», - сказал Андрей Пятахин.
По его словам, все это позволило практически полностью избавиться от слабых зон в покрытии мобильной сети.
«В 2015 году компания с большой ответственностью подошла к целому ряду крупных проектов, стараясь на деле показать свою любовь к абонентам, быть социально ориентированной и, самое главное, предлагать простые и удобные услуги по лучшей цене. Мы призываем наших абонентов принять активное участие в предстоящем опросе и оценить работу нашей компании в этом году»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении.
Андрей Пятахин добавил, что в 2016 году компания продолжит активную работу по всем перечисленным направлениям развития и корпоративной ответственности.