09:38 | 26.10.15 | Նորություններ | 5267
Beeline-ը եւ Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան պարգեւատրել են ԶԼՄ-ների միջեւ անցկացվող մեծ թենիսի մրցաշարի հաղթողներին։
Մրցաշարն անցկացվել է հոկտեմբերի 17,18 եւ 23-ին օլիմպիական մրցակարգով կանանց եւ տղամարդկանց համար առանձին, իսկ մրցումները սպասարկում էին փորձառու մարզիչները։
Տղամարդկանց մրցումներում առաջին տեղը գրավեց Հակոբ Բադալյանը (Lragir.am), իսկ երկրորդ եւ երրորդ մրցանակները շնորհվեցին Արթուր Սուքիասյանին  եւ Արամ Մանուկյանին «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունից։
Կանանց մրցումներում առաջին տեղը զբաղեցրեց Սոնա Ղուկասյանը ՀՀ Հանրային ռադիոյից, երկրորդ մրցանակը շնորհվեց Արաքս Սիմոնյանին (ՀՀ սպորտի ու երիտասարդության հարցերով նախարարության լրատվության հետ կապերի բաժին), իսկ երրորդ մրցանակին արժանացավ Մարինե Կարապետյանը («Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերություն)։
Տեղի ունեցավ նաեւ գալա-խաղ տղամարդկանց մրցաշարում առաջին տեղը գրավված Հակոբ Բադալյանի եւ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի միջեւ։
«Ինքս շատ եմ սիրում մեծ թենիս եւ հաճախ զբաղվում եմ այս սպորտաձեւով: Այսօրվա խաղը անցավ շատ թեժ պայքարում։ Շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ շնորհակալություն հայտնում մասնակցության համար։ Վստահեցնում եմ,  որ մենք շարունակելու ենք աջակցել բոլոր այն ծրագրերին, որոնք կօգնեն մարդկանց փոխել կյանքը դեպի ավելի լավը»,- նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

09:38 | 26.10.15 | News | 3693
Beeline and Foreign Correspondents’ Association awarded the winners of the tennis tournament among journalists.
Separate tournaments among males and females were held according to Olympic system on October 17, 18 and 23.
Hakob Badalyan from Lragir.am was the first, Artur Sukiasyan (Kentron) the second and Aram Manukyan (Kentron) the third among males.
Sona Ghukasyan from Public Radio won the first award among women, Araks Simonyan (press service of the Ministry of Sport and Youth Affairs) was the second and Marine Karapetyan (Yerkir Media) was the third.
The winner of the tournament Hakob Badalyan and CEO of Beeline Armenia Andrey Pyatakhin had also an exhibition match.
“I love and often play big tennis. This match was a bitter struggle. I congratulate the winners and thank all for participation. I can assure you that we will support all projects that are aimed at making peoples’ lives easier”, said Andrey Pyatakhin.