09:38 | 26.10.15 | Նորություններ | 5267
Beeline-ը եւ Արտասահմանյան թղթակիցների ասոցիացիան պարգեւատրել են ԶԼՄ-ների միջեւ անցկացվող մեծ թենիսի մրցաշարի հաղթողներին։
Մրցաշարն անցկացվել է հոկտեմբերի 17,18 եւ 23-ին օլիմպիական մրցակարգով կանանց եւ տղամարդկանց համար առանձին, իսկ մրցումները սպասարկում էին փորձառու մարզիչները։
Տղամարդկանց մրցումներում առաջին տեղը գրավեց Հակոբ Բադալյանը (Lragir.am), իսկ երկրորդ եւ երրորդ մրցանակները շնորհվեցին Արթուր Սուքիասյանին  եւ Արամ Մանուկյանին «Կենտրոն» հեռուստաընկերությունից։
Կանանց մրցումներում առաջին տեղը զբաղեցրեց Սոնա Ղուկասյանը ՀՀ Հանրային ռադիոյից, երկրորդ մրցանակը շնորհվեց Արաքս Սիմոնյանին (ՀՀ սպորտի ու երիտասարդության հարցերով նախարարության լրատվության հետ կապերի բաժին), իսկ երրորդ մրցանակին արժանացավ Մարինե Կարապետյանը («Երկիր մեդիա» հեռուստաընկերություն)։
Տեղի ունեցավ նաեւ գալա-խաղ տղամարդկանց մրցաշարում առաջին տեղը գրավված Հակոբ Բադալյանի եւ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինի միջեւ։
«Ինքս շատ եմ սիրում մեծ թենիս եւ հաճախ զբաղվում եմ այս սպորտաձեւով: Այսօրվա խաղը անցավ շատ թեժ պայքարում։ Շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ շնորհակալություն հայտնում մասնակցության համար։ Վստահեցնում եմ,  որ մենք շարունակելու ենք աջակցել բոլոր այն ծրագրերին, որոնք կօգնեն մարդկանց փոխել կյանքը դեպի ավելի լավը»,- նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

09:38 | 26.10.15 | Новости | 3270
Beeline и Ассоциация зарубежных корреспондентов наградили победителей турнира по большому теннису среди журналистов.
Отдельные турниры среди мужчин и женщин проходили 17, 18 и 23 октября по олимпийской системе.
Первое место среди мужчин занял Акоп Бадалян (Lragir.am), второе и третье – Артур Сукиасян и Арам Манукян из телеканала «Кентрон».
Среди женщин первое место заняла Сона Гукасян из Общественного радио, второе место – Аракс Симонян (пресс-служба министерства спорта и по делам молодежи), третье место – Марине Карапетян (телекомпания «Еркир медиа»).
Состоялся также показательный матч между победителем турнира Акопом Бадаляном и генеральным директором Beeline в Армении Андреем Пятахиным.
«Я очень люблю большой теннис и часто занимаюсь этим видом спорта. Сегодняшняя встреча прошла в упорной борьбе. Я поздравляю победителей и благодарю всех за участие. Заверяю вас, что мы будем поддерживать все проекты, которые помогают делать жизнь людей лучше», - отметил Андрей Пятахин.