13:28 | 14.10.15 | Նորություններ | 7180
Երեւանի 4 երթուղիներ սպասարկող 50 ավտոբուսում տեղադրվել են Օրանժ Արմենիայի վերջին սերնդի MyBox3G/Wi-Fi մոդեմներ, որոնք թույլ են տալիս ինտերնետին միացնել միաժամանակ 32 սարք եւ ապահովում են մինչեւ 21.6 Մբ/վ արագությամբ ինտերնետ կապ:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում այսօր հայտարարել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը: Նա նշել է, որ խոսքը ուսանողների երթեւեկը ապահովող 5, 20, 41 եւ 28 համարի 50 ավտոբուսների մասին է:
Ծրագիրն իրականացվել է Օրանժ Արմենիայի եւ Երեւանի քաղաքապետարանի համագործակցության շրջանակում:
«Այս նախագիծը կարեւորում ենք, քանի որ այն իսկապես ցույց է տալիս, թե ինչպես են նորարար տեխնոլոգիաները բարեփոխում մարդկանց առօրյան: Շարժական ինտերենտ կապի առավելություններն օրտագործելով՝ կարողանում ենք ուղեւորների՝ ավտոբուսում անցկացրած ժամանակը դարձնել ավելի բովանդակալից եւ հնարավորություն ստեղծել, առանց հավելյալ միջոցներ վատնելու, այն օգտագործել ընկերների հետ շփման, օրվա լուրերին ծանոթանալու եւ համացանցում նավարկելու համար»,- ասել է Ալեքսանդր Եսայանը:
«WiFi ամենուր» ծրագրի շրջանակում Երեւանի քաղաքապետարանի հետ Օրանժ Արմենիայի համագործակցությունը սկսվել է 2011թ., երբ ավտոբուսներում Օրանժ Արմենիայի MyFi մոդեմներ էին տեղադրվել: Ներկայում MyFi մոդեմները փոխարինվել են MyBox մոդեմներով, ինչը թույլ է տալիս միաժամանակ ինտերնետին ավելի մեծ թվով սարքեր միացնել:
Օրանժ Արմենիայում հավելել են, որ մնացած ավտոբուսներում WiFi ինտերնետից հնարավոր կլինի օգտվել Orange MyFi սարքերի միջոցով:

13:28 | 14.10.15 | Новости | 6852
В 50 автобусах, обслуживающих 4 маршрута в Ереване, установлены модемы «Оранж Армения» последнего поколения MyBox3G/Wi-Fi, обеспечивающие интернет со скоростью 21,6 Мбит/с, к которым одновременно могут подключаться 32 устройства.
Об этом журналистам сегодня заявил гендиректор «Оранж Армения» Александр Есаян. Он отметил, что речь идет об автобусах, обеспечивающих транспортировку студентов - № 5, 20, 41 и 28.
Программа осуществляется в рамках сотрудничества «Оранж Армения» и мэрии Еревана.
«Этот проект важен для нас, поскольку он по-настоящему демонстрирует, как новейшие технологии улучшают людям жизнь. Благодаря преимуществам мобильного интернета дорога пассажиров становится более содержательной, они могут общаться с друзьями, знакомиться с новостями дня и пользоваться интернетом без лишних затрат», - сказал Александр Есаян.
«Оранж Армения» сотрудничает с ереванской мэрией в рамках программы «WiFi повсюду» с 2011 года, когда в автобусах были установлены MyFi-модемы «Оранж Армения». В настоящее время модемы MyFi заменены на MyBox, которые позволяют подключаться к сети большему количеству устройств.
В «Оранж Армения» добавили, что в остальных автобусах WiFi-связью можно будет пользоваться при помощи устройств Orange MyFi.