13:28 | 14.10.15 | Նորություններ | 7180
Երեւանի 4 երթուղիներ սպասարկող 50 ավտոբուսում տեղադրվել են Օրանժ Արմենիայի վերջին սերնդի MyBox3G/Wi-Fi մոդեմներ, որոնք թույլ են տալիս ինտերնետին միացնել միաժամանակ 32 սարք եւ ապահովում են մինչեւ 21.6 Մբ/վ արագությամբ ինտերնետ կապ:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում այսօր հայտարարել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը: Նա նշել է, որ խոսքը ուսանողների երթեւեկը ապահովող 5, 20, 41 եւ 28 համարի 50 ավտոբուսների մասին է:
Ծրագիրն իրականացվել է Օրանժ Արմենիայի եւ Երեւանի քաղաքապետարանի համագործակցության շրջանակում:
«Այս նախագիծը կարեւորում ենք, քանի որ այն իսկապես ցույց է տալիս, թե ինչպես են նորարար տեխնոլոգիաները բարեփոխում մարդկանց առօրյան: Շարժական ինտերենտ կապի առավելություններն օրտագործելով՝ կարողանում ենք ուղեւորների՝ ավտոբուսում անցկացրած ժամանակը դարձնել ավելի բովանդակալից եւ հնարավորություն ստեղծել, առանց հավելյալ միջոցներ վատնելու, այն օգտագործել ընկերների հետ շփման, օրվա լուրերին ծանոթանալու եւ համացանցում նավարկելու համար»,- ասել է Ալեքսանդր Եսայանը:
«WiFi ամենուր» ծրագրի շրջանակում Երեւանի քաղաքապետարանի հետ Օրանժ Արմենիայի համագործակցությունը սկսվել է 2011թ., երբ ավտոբուսներում Օրանժ Արմենիայի MyFi մոդեմներ էին տեղադրվել: Ներկայում MyFi մոդեմները փոխարինվել են MyBox մոդեմներով, ինչը թույլ է տալիս միաժամանակ ինտերնետին ավելի մեծ թվով սարքեր միացնել:
Օրանժ Արմենիայում հավելել են, որ մնացած ավտոբուսներում WiFi ինտերնետից հնարավոր կլինի օգտվել Orange MyFi սարքերի միջոցով:

13:28 | 14.10.15 | News | 7177
Orange Armenia MyBox3G/Wi-Fi new generation modems were placed in 50 buses of 4 transport lines that allow 32 devices to connect and provides 21.6 MB/s internet speed.
Alexandr Yesayan, CEO of Orange Armenia told this talking to journalists today. He said that the information refers to 50 buses of 5, 2, 41 and 28 transport lines that provide the transportation of the students.
The project was implemented within the cooperation between Orange Armenia and Yerevan Mayor’s Office.
“We value this project, as it really shows how the new technologies improve our daily life. Using the advantages of mobile internet we are able to make the time people spend on the bus more meaningful and create an opportunity for them to chat with their friends, read daily news or just browse the Internet without paying”, said Alexandr Yesayan.
Orange Armenia started cooperation with Yerevan Mayor’s Office within WiFi Everywhere project in 2011, when Orange Armenia modems were installed in the buses. Currently the WiFi modems are replaced with MyBox ones which allows multiple devices to connect the internet at the same time.