16:14 | 30.09.15 | Նորություններ | 5979
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր գործունեության տասը տարիների ընթացքում, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության (ԿՍՊ) ծրագրերի շրջանակում, շուրջ 6,9 միլիարդ դրամի ներդրում է կատարել Հայաստանում գյուղական համայնքների զարգացման գործում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ստեղծել է շուրջ 204 կայուն աշխատատեղ մարզերում՝ մարզային 54 եւ շարժական 10 սպասարկման կենտրոնների միջոցով:
«Գյուղական համայնքների զարգացումը ենթադրում է գյուղի եւ քաղաքի, մարզերի եւ մայրաքաղաքի միջեւ կյանքի որակի տարբերության կրճատում: Դրան կարեւոր է հասնել հատկապես պատերազմից եւ բնական աղետներից տուժած սահմանամերձ բնակավայրերում: Մենք, որպես ընկերություն եւ անհատներ, անում ենք հնարավորինը, որպեսզի մարզերում բնակվող մեր հայրենակիցները չհուսահատվեն, իրենց չզգան լքված եւ շարունակեն հավատալ իրենց երեխաների լուսավոր ապագային: Մայրաքաղաքում կամ սահմանամերձ գյուղում ծնված լինելու փաստը պայմանավորված է մեզանից անկախ հանգամանքներով, եւ ոչ մեր՝ կամավոր ընտրությամբ: Որպես գիտակից անհատ գործելը, սակայն,  լիովին մեր ընտրությունն է: Մենք՝  վաղվա օրով մտահոգ հայերս, հաղթահարելով բազմաթիվ մարտահրավերներ, պետք է շարունակենք կերտել մեր ապագան. ոչ ոք դա չի անելու մեր փոխարեն: Ընտրությունը մերն է. կարող ենք ապրել կամ բացառապես հանուն անհատական երջանկության՝ հոգ տանելով բացառապես մեր մասին, կամ՝ որպես երջանկության բանաձեւ դիտարկել հանրային բարօրության կերտմանը մեր մասնակցությունը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ջանք չի խնայում, որպեսզի առօրյա կյանքում չհեռանանք հանրային բարօրություն կերտման՝ դեռեւս տասը տարի առաջ ընդունած արժեհամակարգից, այն է՝ կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությունից»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընդհանուր առմամբ, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 23,8 միլիարդ դրամ է հատկացրել Երեւանում եւ Հայաստանի մարզերում՝ ԿՍՊ նախաձեռնությունների իրագործման նպատակով:

16:14 | 30.09.15 | Новости | 4677
В течение 10 лет своей деятельности ВиваСелл-МТС выделил в рамках программ корпоративной социальной ответственности порядка 6,9 млрд драмов на развитие сельских общин Армении.
ВиваСелл-МТС создал порядка 204 стабильных рабочих мест в областях посредством 54 мобильных центров и 10 центров обслуживания.
«Развитие сельских общин подразумевает сокращение разницы в качестве жизни между регионами и столицей. Этого важно добиться в населенных пунктах, пострадавших во время войны и стихийных бедствий. Мы как компания и как частные лица делаем все возможное, чтобы наши соотечественники, живущие в регионах, не отчаивались, не чувствовали себя брошенными и продолжали верить в светлое будущее своих детей. Рождаемся ли мы в столице или в приграничном селе - не зависит от нас. Однако мы решаем сами, действовать ли нам как сознательным гражданам. Мы – армяне, озабоченные завтрашним днем, преодолевая множество препятствий, должны продолжать творить свое будущее: никто этого не сделает за нас. Выбор за нами: мы можем жить исключительно ради собственного счастья, заботясь исключительно о себе, или рассматривать в качестве формулы счастья свое участие в творении общественного блага. ВиваСелл-МТС не жалеет усилий, чтобы в повседневной жизни не отдаляться от принятой еще 10 лет  назад системы ценностей, базирующейся на достижении общественного блага, то есть от корпоративной социальной ответственности», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В целом, ВиваСелл-МТС потратил 23,8 млрд драмов на осуществление программ социальной ответственности в Ереване и марзах Армении.