10:52 | 01.09.15 | Նորություններ | 3680
Rambler-co.ru-ի փոխանցմամբ, Ռաֆայել Աբրահամյանը պատասխանատու է լինելու ընկերության օպերացիոն եւ ռազմավարական զարգացման համար՝ կենտրոնանալով հատկապես նոր նախագծերի արդյունավետ եւ արագ մեկնարկի վրա:
«Վերջին երկու տարիների ընթացքում ես բավական մեծ ներգրավվածություն եմ ունեցել Rambler&Co ընկերությունների խմբի բիզնեսում՝ որպես ղեկավարող ընկերության ներկայացուցիչ եւ տնօրենների խորհրդի անդամ: Օպերացիոն կառավարման անցնելն ինձ համար հետաքրքիր մարտահրավեր է, բայց միաժամանակ տրամաբանական հաջորդ քայլ: Ընկերությունն ունի հավակնոտ նպատակներ, եւ ես ուրախ կլինեմ առավելագույն ջանքեր գործադրել դրանց իրականացման համար, հատկապես, որ ինձ օգնելու են ընկերության աշխատակիցները, որոնք ապացուցել են նույնիսկ այսօրվա անհանգիստ շուկայի պայմաններում հաջողության հասնելու իրենց կարողությունը»,- նշել է Ռաֆայել Աբրահամյանը:
2012թ. Ռաֆայել Աբրահամյանը տնօրինել է A&NN խմբի տեխնոլոգիական եւ ինտերնետ ակտիվները: Հենց այդ հիմնադրամն է ղեկավարում ձեռնարկատեր Ալեքսանդր Մամուտի բոլոր ակտիվները՝ մասնակցելով СУП Медиа եւ Рамблер-Афиша հոլդինգների միաձուլման գործարքին, ինչի արդյունքում էլ ձեւավորվել է Rambler&Co ընկերությունների խումբը:
Ռաֆայել Աբրահամյանն ավարտել է Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանը, ունի ՌԴ Ֆինանսական ակադեմիայի տնտեսագիտության, ինչպես նաեւ HEC Paris բիզնես դպրոցի Master of Science in Finance-ի մագիստրոսի աստիճան:

10:52 | 01.09.15 | Новости | 3515
Как передает Rambler&Co, Рафаэль Абрамян будет отвечать за операционное и стратегическое развитие группы компаний с фокусом на повышение эффективности и сокращении сроков запуска новых проектов.
«На протяжении последних двух лет я достаточно глубоко погружался в бизнес группы компаний Rambler&Co в качестве представителя управляющей компании и члена Совета Директоров. Переход к операционному управлению для меня это интересный вызов, но вместе с тем и вполне последовательный следующий шаг. У компании амбициозные задачи, и я буду рад приложить максимум усилий для их реализации, тем более, что помогать мне в этом будут сотрудники компании, доказавшие способность достигать успехов даже на сегодняшнем турбулентном рынке», - отметил Рафаэль Абрамян.
С 2012 года Рафаэль Абрамян курировал технологические и интернет активы группы A&NN – фонда, управляющего всеми активами Александра Леонидовича Мамута. Также Рафаэль Абрамян принимал участие в проведении сделки слияния холдингов СУП Медиа и Рамблер-Афиша, в результате чего была сформирована группа компании Rambler&Co.
Рафаэль Абрамян окончил экономический факультет МГУ им. Ломоносова, имеет степень магистра экономики Финансовой Академии при правительстве РФ и степень Master of Science in Finance бизнес-школы HEC Paris.