16:59 | 30.07.15 | Նորություններ | 4510
Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնը (ՄԻԿ Հայաստան) իր նոր աքսելերացիայի ծրագրի շրջանակում հանդես կգա մի շարք նորամուծություններով:
Ինչպես Itel.am-ին տեղեկացրել են ՄԻԿ Հայաստանում, աքսելերացիոն ծրագրի այս փուլի ընթացքում ստարտափներն աջակցություն կստանան ոչ միայն իրենց պրոդուկտը զարգացնելու, այլեւ ներդրումների ներգրավման հնարավորությունները ընդլայնելու նպատակով։
«Միջազգային շուկայում մեծ պոտենցիալ ունեցող երկու ստարտափ հնարավորություն կստանա ծրագրի ավարտին մասնակցել Microsoft Ventures Իսրայելի կամ Լոնդոնի աքսելերացիոն ծրագրի Դեմո օրվան, որի ընթացքում իրենց վերջնական արտադրանքը կներկայացնեն ՏՏ ոլորտի միջազգային մասնագետների, հավանական ներդրողների եւ ձեռներեցների դատին»,- ասել է ՄԻԿ ստարտափ աքսելերացիայի ծրագրի ղեկավար Արտաշես Վարդանյանը:
Կենտրոնը ձեռք է բերել նախնական համաձայնություն տարբեր վենչուրային հիմնադրամների հետ, որոնք պատրաստ են հետաքրքիր գաղափարների դեպքում ֆինանսավորում տրամադրել:
12 շաբաթ տեւողությամբ ծրագրի հայտերն ընդունվում են մինչեւ օգոստոսի 16-ը, իսկ ծրագիրը կմեկնարկի սեպտեմբերին: Առցանց դիմում-հայտը հասանելի է այստեղ:

16:59 | 30.07.15 | News | 3699
Microsoft Innovation Center Armenia (MIC Armenia) will come up with a number of innovations in the frames of its Acceleration program.
MIC Armenia has told Itel.am that during this round of Acceleration program they will not only try to assist the participating startups in the development of their products, but will also enhance the opportunities of attracting investments.
“Two startups, which have big potential in the international market, will have the opportunity to participate in Demo Day of Acceleration Program of Microsoft Ventures Israel or London and pitch their final product in front of international IT specialists, potential investors and entrepreneurs,” said Artashes Vardanyan, MIC Acceleration Program Manager.
Microsoft Innovation Center has reached initial agreements with various venture funds, which are committed to make investments in interesting startups.
Those interested in the 12-week program will need to fill out the application form till August 16. The program is anticipated to launch in September. The online application form is available here.