16:37 | 26.06.15 | Նորություններ | 4706
Այսօր Orange-ը հայտարարել է մարզային քաղաքների բնակիչների համար նախատեսված «Orange ԿինոTour» ամառային լայնածավալ ծրագրի մեկնարկը, որի շրջանակում մարզային 10 քաղաքներում կկազմակերպվեն անվճար կինոդիտումներ:
Հունիսի 28-ից մինչեւ ամռան վերջին շաբաթը, ամեն կիրակի Orange-ը մարզային մեկ քաղաքի բնակիչներին միասին լավ ժամանակ անցկացնելու եւ մեծ էկրանին «Կորած մոլորվածը Հայաստանում» ընտանեկան կինոկատակերգությունը դիտելու հնարավորություն կընձեռի:
Բնակիչներն ընտանիքի բոլոր անդամների հետ միասին բացօթյա կինոթատրոններում կհյուրընկալվեն ժամը 19:00-ից սկսած, որտեղ իրենց կսպասեն մանկական մրցույթներ, անակնկալներ եւ նվերներ: Ցուցադրությանը հաջորդող ողջ շաբաթվա ընթացքում այս քաղաքների եւ շրջակա գյուղերի բնակիչների համար հասանելի կլինեն ձայնային եւ ինտերնետ ծառայությունների հատուկ առաջարկներ: Արմավիր քաղաքի բնակիչներն առաջինը կօգտվեն անվճար կինոդիտումից:
«Կինոն Orange-ի կողմից հովանավորվող կարեւոր ուղղություններից մեկն է: Այսօր մենք մեկնարկում ենք «Orange ԿինոTour» ծրագիրը, որով նպատակ ունենք տոնական տրամադրություն պարգեւել մարզային քաղաքների բնակիչներին՝ նրանց հնարավորություն ընձեռելով հաճելի երեկո անցկացնել իրենց հարազատների հետ եւ վայելել հայկական մի շատ սիրված կինոկատակերգություն: Հայաստանի 20 գյուղերում երեխաների համար անցկացված նկարչության անվճար դասընթացներից հետո կազմակերպվող այս նախաձեռնությունը մեկ անգամ եւս ցուցադրում է Հայաստանի մարզերի բնակչության նկատմամբ Orange-ի յուրահատուկ ուշադրությունը»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Արմավիր քաղաքից հետո «ԿինոTour»-ը կուղեւորվի Արարատ, Գյումրի, Վանաձոր, Էջմիածին, Հրազդան, Գորիս, Կապան, Գավառ եւ Իջեւան քաղաքներ:

Today Orange has announced the launch of an extensive regional summer project - “Orange Cinema Tour”, in the frame of which free cinema screenings will be organized in 10 regional towns.
Starting from June 28 and until the very last week of this summer, each Sunday Orange will enable inhabitants of one regional town to get together for fun and watch “Lost and found in Armenia” family comedy movie on a big inflatable screen. Families will be welcomed with their children in the open air cinemas from 19:00 -  children competitions, gifts and many surprises will await them. Special offers for voice and internet will be available in the visited towns and surrounding villages during one week following the screening. Inhabitants of Armavir will be the first to benefit from this tour.
“Cinema is one of the key domains sponsored by Orange. Today we are launching a new project called “Orange Cinema Tour”, with the purpose to bring festive mood to regional towns, providing inhabitants with the possibility to spend a pleasant evening with their families and enjoy a very popular Armenian comedy film. This illustrates the dedication of Orange towards inhabitants of Armenian regions, coming after our initiative of free drawing classes for children in 20 villages ”,- said Francis Gelibter, General Director of Orange Armenia.