17:09 | 11.06.15 | Նորություններ | 5538
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության շնորհիվ «Երեխաների զարգացման միջազգային կենտրոնի»՝ (ԵԶՄԿ) աուտիզմով ախտորոշված երեխաներից 13-ը ներառական ծրագրով հաճախում է հանրակրթական դպրոց:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշում են, որ ուսումնական տարվա ավարտից հետո նրանցից շատերը պատրաստ են ամառային հանգիստն անցկացնել ընտանիքների հետ:
ԵԶՄԿ-ում ուսումնական տարվա տեւողությունը 11 ամիս է: Այստեղ սովորող երեխաների մոտ ախտորոշված է աուտիզմ: Նրանք ստանում են կրթաբուժական համալիր աջակցություն: Առավելագույն արդյունքի հասնելու համար մասնագետները պարբերաբար վերապատրաստվում են:

17:09 | 11.06.15 | Новости | 5542
13 детей, страдающих аутизмом, из Международного центра развития детей (МЦРД) посещают общеобразовательную школу по инклюзивной программе при поддержке ВиваСелл-МТС.
В компании отметили, что по завершении учебного года многие из них готовы проводить каникулы с семьями.
В МЦРД продолжительность учебного года составляет 11 месяцев. Здесь обучение проходят дети, страдающие аутизмом. Воспитанники получают комплексную образовательно-медицинскую поддержку. Для достиженияя максимального результата сотрудники центра периодически проходят переподготовку.