16:59 | 26.05.15 | Նորություններ | 6175
Ցանցային եւ հեռահաղորդակցության սարքավորումների համաշխարհային արտադրող «Դ-Լինկ» ընկերությունը Beeline-ին ճանաչել է որպես «Հայաստանի ամենահաճախորդամետ ընկերություն նորարարությունների ոլորտում»:
Համատեղ մամլո ասուլիսի ընթացքում «Դ-Լինկ» ընկերության փոխնախագահ Թոմաս Հուանգը, «Դ-Լինկ»-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արմեն Շահնազարյանը եւ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը լրագրողներին ներկայացրել են երկարաժամկետ համագործակցության մանրամասները, ինչպես նաեւ Beeline ցանցի հետագա արդիականացման ծրագրերը:
Մասնավորապես, ընկերությունների ղեկավարները հատուկ ուշադրություն են դարձրել օպտիկամանրաթելային կապի ոլորտում նորագույն տեխնոլոգիաների ներդրման եւ սպառողներին տրամադրվող սարքավորումների հեռահար կառավարման հարցերին:
«Beeline-ը տարիներ շարունակ ներդրել է նորագույն տեխնոլոգիաներ ավելի նոր եւ որակյալ ծառայություններ մատուցելու նպատակով։ Բարձր գնահատելով ընկերության մոտեցումը նորարարությունների ներդրման, բիզնեսի զարգացման եւ ապագա ծրագրերին՝ մենք ուրախությամբ հանձնում ենք այս պատվոգիրը Beeline-ին՝ Հայաստանի հեռահաղորդակցության շուկայի անվերապահ առաջատարին»,- ասել է Թոմաս Հուանգը:
«Մեզ համար շատ հաճելի եւ պարտավորեցնող է նման գնահատականի արժանանալը ցանցային սարքավորումների համաշխարհային արտադրողի կողմից` մի ընկերության, որի տեխնոլոգիաների եւ ծրագրային ապահովման հիման վրա են աշխատում հեռահաղորդակցության շատ ցանցեր ամբողջ աշխարհում: Մեր բաժանորդներին հետագայում եւս որակյալ, պարզ եւ հարմար ծառայություններ տրամադրելու նպատակով Beeline-ը կշարունակի համագործակցությունը «Դ-Լինկ»-ի հետ ժամանակակից որակյալ ցանցային սարքավորումներ ձեռք բերելու գործում»,- իր հերթին ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հայաստանում Beeline-ի եւ «Դ-Լինկ»-ի լայնամասշտաբ համագործակցությունը սկսվել է 2008թ., երբ «Դ-Լինկ»-ը սկսել է ցանցային սարքավորումների ներկրումը ADSL ցանցի կառուցման համար, որի հիման վրա Հայաստանում գործարկվել է Hi-Line ծառայությունը: Նշված ծառայության բաժանորդ է հանդիսանում հանրապետությունում լայնաշերտ լարային ինտերնետի բաժանորդների մեծամասնությունը:
Այսօր «Դ-Լինկ»-ը եւ Beeline–ը համագործակցում են FTTB տեխնոլոգիայի զարգացման ոլորտում: «Դ-Լինկ»-ի ցանցային եւ վերջնական սպառողական սարքավորումների հիման վրա Beeline բաժանորդներին հասանելի է դառնում «Beeline ինտերնետ» ծառայությունը:

16:59 | 26.05.15 | News | 6161
D-Link multinational networking and telecommunication equipment manufacturing corporation has named Beeline “Armenia’s Most Customer-Oriented Company in Innovations.”
During the joint press conference, Vice President at D-Link Corporation Thomas Huang, Director at D-Link Armenia Armen Shahnazaryan and Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin presented the details of their long-term cooperation as well as plans for the future modernization of Beeline network.
In particular, the heads of the companies paid special attention to issues related to the introduction of state-of-the-art technologies in the fiber-optic sphere and remote control of consumer equipment.
“For many years Beeline has been introducing state-of-the-art technologies to provide newer and higher-quality services. Highly assessing the company’s approach to innovations, business development and future plans, we are happy to hand over this letter of commendation to Beeline, the absolute leader in Armenian telecommunication market,” said Thomas Huang.
“It is very pleasant and obliging for us to get such a high score from a networking equipment manufacturer, a corporation the technologies and software of which are used by many telecommunication networks around the world. In order to provide simple, convenient and quality services for our subscribers in the future as well Beeline will continue to cooperate with D-Link to acquire modern networking equipment,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The large-scale cooperation between Beeline Armenia and D-Link kicked off in 2008 when the latter started importing networking equipment for the construction of ADSL network based on which Hi-Line service was launched in Armenia. The majority of broadband wired Internet users in Armenia are among the subscribers of this service.
Today D-Link and Beeline cooperate to develop FTTB technology. “Beeline Internet” service is made available for Beeline subscribers based on D-Link’s networking and final consumer equipment.