15:16 | 20.05.15 | Նորություններ | 5117
Beeline-ը եւ Եվրասիա միջազգային համալսարանի վարժարանն ամփոփել են «Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն իմ կյանքում» խորագրով ստեղծագործական շարադրությունների մրցույթի արդյունքները:
Մրցույթին ներկայացվել է 100-ից ավել աշխատանք այսօրվա դպրոցականների կյանքում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ունեցած դերի վերաբերյալ:
Հաղթող են ճանաչվել Նանե Գալստյանը, Աիդա Կարապետյանը եւ Սոնա Հովհաննիսյանը, որոնք որպես մրցանակ Beeline-ի կողմից ստացել են Beeline Smart սմարթֆոններ: Խրախուսական մրցանակի է արժանացել Լիդա Քոչարյանը:
«Ամփոփելով մրցույթի արդյունքները` կարող ենք փաստել, որ Հայաստանի դպրոցներում այսօր սովորում են բազմաթիվ տաղանդավոր երիտասարդներ, որոնք ոչ միայն հստակ գիտակցում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաների արդյունավետ օգտագործման կարեւորությունը, այլ նաեւ կյանքն ավելի լավը դարձնելու համար ունեն դրանք կիրառելու մեծ ցանկություն: Beeline-ի աջակցությամբ իրականացված այս մրցույթի շնորհիվ Երեւանի եւ տարբեր մարզերի դպրոցների աշակերտներ հնարավորություն ունեցան ներկայացնելու ժամանակակից տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ իրենց գաղափարները: Այդ գաղափարները հիմք կհանդիսանան կրթական ոլորտում ՏՏ կիրառման նոր սկզբունքների եւ մոտեցումների մշակման համար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն իմ կյանքում» խորագրով մրցույթն անցկացվել է հիմնական եւ ավագ դպրոցների աշակերտների շրջանում ամբողջ հանրապետության տարածքում:

Beeline and basic college of Eurasia International University summed up the results of “IT in My Life” essay contest.
Over 100 works on the role of information technologies in schoolchildren’s lives today were taking part in the contest.
The essays of Nane Galstyan, Aida Karapetyan and Sona Hovhannisyan won the contest. They got Beeline Smart from Beeline. Lida Kocharyan was granted an honorary mention prize.
“Summing up the results of the contest, we can state that numerous talented young people study in Armenian schools who not only clearly realize the importance of effective use of IT but they’re eager to apply them to change the life for the better. Through this contest supported by Beeline, pupils of Yerevan and various marzes got the chance to present their ideas of modern information technologies. These ideas will underlie the elaboration of new principles and approaches in the IT field”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.