16:31 | 20.02.15 | Նորություններ | 5319
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխամասային գրասենյակում այսօր հյուրընկալվել են «Դեպի Հայք» հիմնադրամի երիտասարդ կամավորները, որոնք Հայաստանի մարզերում աշխատելու են մոտ 6 ամիս:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը կամավորներին ծանոթացրել է ընկերության գործունեության հիմնական գործառույթներին: Ռալֆ Յիրիկյանը ներկայացրել է նաև ընկերության ձեռնարկած քայլերը՝ Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ նոր փաստերի հավաքագրման, հասարակության իրազեկվածության բարձրացման և ցեղասպանության դատապարտման ուղղությամբ:
«Սեփական արմատները ճանաչելու ցանկությունը ձեր կյանքի լավագույն որոշումներից է: Գտնվելով ձեր նախահայրերի, նախապապերի հողում՝ դուք կբացահայտեք ձեր ինքնությունը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը երիտասարդներին:
«Կցանկանայի մեջբերել մեր մեծանուն հայրենակցի` Վիլյամ Սարոյանի խոսքերը` «Քո կյանքի ժամանակը» պիեսից. «Ամեն մարդ քո նմանակն է...»,- գրում է Վարպետը: Եվ ես կցանկանայի, որ Հայաստանում գտնվելու ընթացքում սա լինի ձեր նշանաբանը՝ «Ամեն հայի մեջ իմ եսն է»: Ըստ իս՝ այսպես է պետք հաղթահարել Հայաստանում ապրող հայերի և սփյուռքահայերի մտածելակերպում առկա բնական տարբերությունները և կարծրատիպային պատկերացումները: Ինքս էլ անցել եմ անորոշությամբ, մտահոգություններով, ոգևորությամբ, բացահայտումներով, երբեմն` նաև հուսահատությամբ լի այդ ճանապարհը և, ի վերջո, ընդունել եմ արյանս կանչը: Պարզապես պետք է հիշել, որ ոչ մի երկիր զերծ չէ խնդիրներից: Մենք կարող ենք հաջողել, եթե առաջնորդվենք լավատեսությամբ և մեր երկրի հանդեպ անձնական պատասխանատվության զգացումով»,- հավելել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Դեպի Հայք» հիմնադրամը 2004-ից ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ կազմակերպել է 35 երկրից Հայաստան ժամանած հայ կամավորների աշխատանքը` Հայաստանի տարբեր մարզերում:

16:31 | 20.02.15 | Новости | 5629
В центральном офисе ВиваСелл-МТС сегодня принимали молодых волонтеров фонда «Депи Айк», которые будут работать в регионах Армении около 6 месяцев.
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян ознакомил волонтеров с основными функциями деятельности ВиваСелл-МТС. Рафль Йирикян представил также работу компании по сбору новых фактов о Геноциде армян, информированию общества и осуждению Геноцида.
«Желание узнать собственные корни – одно из лучших решений в вашей жизни. Находясь на земле своих предков, вы раскроете свою сущность»,- сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян молодым людям.
«Хотелось бы привести слова нашего выдающегося соотечественника Вильяма Сарояна из пьесы «Время твоей жизни». «Каждый человек есть разновидность тебя самого… » - пишет Мастер. И я бы хотел, чтобы в период пребывания в Армении это было вашим девизом: «В каждом армянине – мое «я». По-моему, именно так нужно преодолевать естественные различия  и стереотипы между армянами Армении и Диаспоры. Я сам проходил этот путь, полный неопределенности, страхов, воодушевления, открытий, иногда и разочарований, и наконец, я признал зов крови. Просто нужно помнить, что нет страны, где не было бы проблем. Мы можем достичь успеха, если будем руководствоваться оптимизмом и чувством личной ответственности в отношении свой страны», - добавил Ральф Йирикян.
Фонд «Депи Айк» с 2004 года при содействии ВиваСелл-МТС организует работу армянских добровольцев их 35 стран в различных областях Армении.