12:03 | 22.09.14 | Նորություններ | 5741
Beeline-ը գրանցել է ընկերությունում «3-րդ սերունդ» ստաժավորմանը մասնակցելու հայտերի ռեկորդային քանակ։
Ընդհանուր առմամբ, ընկերությունը ստացել էր ավելի քան 1000 հայտ հայկական բուհերի ուսանողներից՝ 2014 թ.-ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրի մասնակցության համար։
Վերջնական փուլի արդյունքների համաձայն, ընտրվել են 9 ուսանողներ, ովքեր 9 ամիս տեւողությամբ վճարովի ստաժավորում կանցնեն ընկերության տարբեր ստորաբաժիններում՝ Մոնիտորինգի կենտրոնում, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների տնօրինությունում, Մարքեթինգի ծառայությունում, Իրավաբանական տնօրինությունում եւ այլ բաժիններում։ Ծրագրի արդյունքում ստաժավորում անցած լավագույն ուսանողներին կընձեռվի մշտական աշխատանքի անցնել Beeline-ում:
«Յուրաքանչյուր ուսանողին մենք առաջարկում ենք ստաժավորման անհատական պլան եւ նշանակում ենք անձնական ուղղորդող: Ստաժավորում անցնող ուսանողները կարող են մասնակցել ընկերության ընթացիկ ծրագրերին, ինչպես նաեւ հետաքրքիր պրակտիկ խնդիրների լուծմանը, որոնք հնարավորություն կտան կիրառելու իրենց գիտելիքները գործնականում: Երկրի կապի խոշորագույն օպերատորի օրինակով ուսանողները կարող են ուսումնասիրել խոշոր ընկերության աշխատանքը, ինչն անխոս խթան կհանդիսանա իրենց հետագա մասնագիտության ընտրության հարցում եւ կօգնի փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Իսկ մեզ համար՝ որպես նորարարական ընկերության, սա հիանալի հնարավորություն է մեր շարքերը համալրել նպատակասլաց եւ տաղանդավոր երիտասարդներով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը մեկնարկել է 2008թ.-ին: Այդ ընթացքում 76 ուսանող անցել են արտադրական պրակտիկա, որոնցից 37-ը դարձել են Beeline–ի աշխատակիցներ:
Beeline–ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին կարող են մասնակցել բարձր կուրսերի ուսանողները՝ սկսած 3-րդ կուրսից: Ստաժավորման ծրագրին մասնակցելու համար հայտերն ընդունվում են ամեն տարի՝ ապրիլից մինչեւ մայիս:

Компания Beeline зарегистрировала рекордное число заявок на прохождение стажировки в компании.
В общей сложности для участия в программе стажировки «3-е поколение» 2014 года компания получила около 1000 заявок от студентов армянских ВУЗов.
По итогам отборочного тура были выбраны 9 студентов, которые пройдут 9-месячную оплачиваемую стажировку в различных подразделениях компании: Центр мониторинга, Дирекция по информационным технологиям, Служба по маркетингу, Юридическая дирекция и Проект по улучшению клиентского опыта.
По итогам программы лучшим стажерам будет предоставлена возможность устройства на постоянную работу в Beeline.
«Для каждого студента мы предлагаем индивидуальный план стажировки и назначаем персонального наставника. Стажеров ждет участие в текущих проектах компании, а также интересные практические задачи, позволяющие применить свои знания на практике, изучить работу крупной компании на примере крупнейшего оператора связи страны, что, безусловно, послужит хорошим трамплином для их дальнейшей карьеры и поможет сделать их жизнь еще лучше. Для нас же, как для инновационной компании, стажеры – отличная возможность пополнять ряды наших сотрудников целеустремленной и талантливой молодежью», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Программа стажировки «3-е поколение» стартовала в 2008 году, и за это время практику в компании прошли 76 студентов, 37 из которых стали сотрудниками Beeline. Принять участие в программе стажировки Beeline могут студенты старших курсов из ведущих вузов страны. Набор стажеров в программу «3-е поколение» проходит ежегодно с апреля по май: студентам нужно заполнить соответствующую заявку на сайте компании www.beeline.am