12:03 | 22.09.14 | Նորություններ | 5741
Beeline-ը գրանցել է ընկերությունում «3-րդ սերունդ» ստաժավորմանը մասնակցելու հայտերի ռեկորդային քանակ։
Ընդհանուր առմամբ, ընկերությունը ստացել էր ավելի քան 1000 հայտ հայկական բուհերի ուսանողներից՝ 2014 թ.-ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրի մասնակցության համար։
Վերջնական փուլի արդյունքների համաձայն, ընտրվել են 9 ուսանողներ, ովքեր 9 ամիս տեւողությամբ վճարովի ստաժավորում կանցնեն ընկերության տարբեր ստորաբաժիններում՝ Մոնիտորինգի կենտրոնում, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների տնօրինությունում, Մարքեթինգի ծառայությունում, Իրավաբանական տնօրինությունում եւ այլ բաժիններում։ Ծրագրի արդյունքում ստաժավորում անցած լավագույն ուսանողներին կընձեռվի մշտական աշխատանքի անցնել Beeline-ում:
«Յուրաքանչյուր ուսանողին մենք առաջարկում ենք ստաժավորման անհատական պլան եւ նշանակում ենք անձնական ուղղորդող: Ստաժավորում անցնող ուսանողները կարող են մասնակցել ընկերության ընթացիկ ծրագրերին, ինչպես նաեւ հետաքրքիր պրակտիկ խնդիրների լուծմանը, որոնք հնարավորություն կտան կիրառելու իրենց գիտելիքները գործնականում: Երկրի կապի խոշորագույն օպերատորի օրինակով ուսանողները կարող են ուսումնասիրել խոշոր ընկերության աշխատանքը, ինչն անխոս խթան կհանդիսանա իրենց հետագա մասնագիտության ընտրության հարցում եւ կօգնի փոխել իրենց կյանքը դեպի լավը: Իսկ մեզ համար՝ որպես նորարարական ընկերության, սա հիանալի հնարավորություն է մեր շարքերը համալրել նպատակասլաց եւ տաղանդավոր երիտասարդներով»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը մեկնարկել է 2008թ.-ին: Այդ ընթացքում 76 ուսանող անցել են արտադրական պրակտիկա, որոնցից 37-ը դարձել են Beeline–ի աշխատակիցներ:
Beeline–ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին կարող են մասնակցել բարձր կուրսերի ուսանողները՝ սկսած 3-րդ կուրսից: Ստաժավորման ծրագրին մասնակցելու համար հայտերն ընդունվում են ամեն տարի՝ ապրիլից մինչեւ մայիս:

Beeline registered a record-breaking number of applications for internship in the company.
All in all, about 1000 students of various Armenian universities applied for 3d Generation Internship Program for 2014.
As a result of the selection round, 9 students were chosen who will undertake 9-month paid internship in various divisions of the company - Monitoring Center, IT Directorate, Marketing Service, Law Directorate and Customer Experience Improvement Project.
As a result of the program, the best interns will get a permanent job in Beeline.
“We offer an individual internship plan for each student and appoint a personal supervisor. The interns will take part in the company’s current projects as well as interesting practical tasks allowing them to apply their knowledge in practice, study the operation of the major company based on the example of the largest telecommunication operator of the country which will undoubtedly serve a good jumping-off place for their further career and help make their life better. As an innovative company, interns for us are an excellent opportunity to recruit goal-oriented and talented young people”, noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
3D Generation Internship Program started in 2008. Over the years, 76 students have undergone the internship and 37 of them have been employed by Beeline. Senior students of leading universities of Armenia are eligible to take part in Beeline Internship Program. The application is open annually from April through May. Students should fill in the relevant application form on the company’s site: www.beeline.am