11:06 | 22.09.14 | Նորություններ | 5686
Այդ մասին ասել է «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ գործադիր փոխնախագահ Ալեքսանդր Ռոգովոյը հայաստանյան լրագրողների հետ Մոսկվայում կայացած հանդիպման ընթացքում: Մամուլի շրջագայությունը Մոսկվա կազմակերպվել էր Հայաստանում «Ռոստելեկոմի» դուստր ընկերության՝ GNC-ALFA-ի  կողմից:
«Զարգացման համար շատ լուրջ հեռանկարներ ենք տեսնում, քանի որ այն բոլոր հեռահաղորդակցային ծառայությունները, որոնք ներկայացնում ենք Հայաստանում, մեծ պահանջարկ ունեն: Մեր կողմից շուկայում ներկայացվող բոլոր փաթեթային առաջարկներն անմիջապես արձագանք են ստանում մեր հաճախորդային բազայի կողմից, որի աճի տեմպերից մենք գոհ ենք: Նաեւ դիտարկում ենք Հայաստանում տվյալների կենտրոնի (data center) կառուցման հնարավորությունը, սակայն հստակ ժամկետների մասին խոսելը դեռ վաղ է»,- նշեց Ալեքսանդր Ռոգովոյը:
Նա նաեւ նշել է, որ կարեւոր է համարում Երեւանում եւ Հայաստանի մարզերում ընկերության ներթափանցման մասնաբաժնի ավելացումը:
Ալեքսանդր Ռոգովոյն ասել է, որ 2012-2016թթ. Հայաստանում «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ի ներդրումների ընդհանուր ծավալը կկազմի մոտ 30 մլն ԱՄՆ դոլար:  2014 թվականի վերջի դրությամբ ներդրումների ծավալը կկազմի 20 մլն ԱՄՆ դոլար:
Մեկնաբանելով Հայաստանի կարգավորիչ մարմինների հետ հարաբերությունները, ընկերության փոխնախագահը նշել է, որ «կան աշխատելու համար բնականոն պայմաններ, եւ մենք ոչ մի խնդիր չունենք»:
Մամուլի շրջագայության ընթացքում Հայաստանից ժամանած լրագրողները այցելեցին «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ գլխավոր գրասենյակ, կապի ցանցերի կառավարման կենտրոնը, սպասարկման եւ վաճառքի սրահ, «Էլեկտրոնային կառավարություն» ծրագրի հեռախոսային կենտրոնը:
Լրագրողներին ներկայացվել է նաեւ Ռոստելեկոմի «Ինտերակտիվ հեռուստատեսությունը», որի չափաբաժինը ռուսական IP-TV շուկայում կազմում է 56% (iKS-Consulting-ի տվյալներով): «Ինտերակտիվ հեռուստատեսության» շրջանակներում Ռոստելեկոմը հեռարձակում է թվային որակի ավելի քան 200 հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ ավելի քան 30 ալիք HD ձեւաչափում:

11:06 | 22.09.14 | Новости | 5715
Об этом заявил исполнительный вице-президент ОАО «Ростелеком» Александр Роговой на встрече с армянскими журналистами в Москве в рамках пресс-тура, организованного компанией GNC-ALFA - дочерней компанией «Ростелеком» в Армении.
«Мы видим очень серьезные перспективы для развития, поскольку все телекоммуникационные услуги, которые мы предоставляем в Армении, очень востребованы. Пакетные предложения, которые мы вводим на рынок, сразу находят отклик у нашей абонентcкой базы, темпами прироста которой мы довольны. Рассматриваем возможность строительства дата-центра в Армении, но говорить о конкретных сроках пока еще рано», - отметил Александр Роговой.
Он отметил, что считает важным увеличение доли проникновения компании в Ереване и в регионах Армении.
Общая сумма инвестиций ОАО «Ростелеком» в Армении c 2012 по 2016 гг. составит около $30 млн, сказал Александр Роговой. По состоянию на конец 2014 года объем инвестиций составит $20 млн.
Комментируя отношения с регулирующими органами Армении, вице-президент компании отметил, что «у нас абсолютно комфортные условия для работы, и мы не испытываем никаких проблем».
В рамках пресс-тура армянские журналисты посетили главный офис, Центр управления сетями связи, салон продаж и обслуживания Ростелекома, колл-центр программы «Электронное правительство».
Им также был представлен федеральный продукт Ростелекома «Интерактивное телевидение», доля которого на российском рынке IP-TV, составляет 56 % (по данным iKS-Consulting). В рамках «Интерактивного телевидения» Ростелеком транслирует более 200 телевизионных каналов цифрового качества, в том числе более 30 каналов в HD-формате.