11:06 | 22.09.14 | Նորություններ | 5686
Այդ մասին ասել է «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ գործադիր փոխնախագահ Ալեքսանդր Ռոգովոյը հայաստանյան լրագրողների հետ Մոսկվայում կայացած հանդիպման ընթացքում: Մամուլի շրջագայությունը Մոսկվա կազմակերպվել էր Հայաստանում «Ռոստելեկոմի» դուստր ընկերության՝ GNC-ALFA-ի  կողմից:
«Զարգացման համար շատ լուրջ հեռանկարներ ենք տեսնում, քանի որ այն բոլոր հեռահաղորդակցային ծառայությունները, որոնք ներկայացնում ենք Հայաստանում, մեծ պահանջարկ ունեն: Մեր կողմից շուկայում ներկայացվող բոլոր փաթեթային առաջարկներն անմիջապես արձագանք են ստանում մեր հաճախորդային բազայի կողմից, որի աճի տեմպերից մենք գոհ ենք: Նաեւ դիտարկում ենք Հայաստանում տվյալների կենտրոնի (data center) կառուցման հնարավորությունը, սակայն հստակ ժամկետների մասին խոսելը դեռ վաղ է»,- նշեց Ալեքսանդր Ռոգովոյը:
Նա նաեւ նշել է, որ կարեւոր է համարում Երեւանում եւ Հայաստանի մարզերում ընկերության ներթափանցման մասնաբաժնի ավելացումը:
Ալեքսանդր Ռոգովոյն ասել է, որ 2012-2016թթ. Հայաստանում «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ-ի ներդրումների ընդհանուր ծավալը կկազմի մոտ 30 մլն ԱՄՆ դոլար:  2014 թվականի վերջի դրությամբ ներդրումների ծավալը կկազմի 20 մլն ԱՄՆ դոլար:
Մեկնաբանելով Հայաստանի կարգավորիչ մարմինների հետ հարաբերությունները, ընկերության փոխնախագահը նշել է, որ «կան աշխատելու համար բնականոն պայմաններ, եւ մենք ոչ մի խնդիր չունենք»:
Մամուլի շրջագայության ընթացքում Հայաստանից ժամանած լրագրողները այցելեցին «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ գլխավոր գրասենյակ, կապի ցանցերի կառավարման կենտրոնը, սպասարկման եւ վաճառքի սրահ, «Էլեկտրոնային կառավարություն» ծրագրի հեռախոսային կենտրոնը:
Լրագրողներին ներկայացվել է նաեւ Ռոստելեկոմի «Ինտերակտիվ հեռուստատեսությունը», որի չափաբաժինը ռուսական IP-TV շուկայում կազմում է 56% (iKS-Consulting-ի տվյալներով): «Ինտերակտիվ հեռուստատեսության» շրջանակներում Ռոստելեկոմը հեռարձակում է թվային որակի ավելի քան 200 հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ ավելի քան 30 ալիք HD ձեւաչափում:

11:06 | 22.09.14 | News | 5705
Executive Vice President of Rostelecom OJSC Alexander Rogovoy stated this during his meeting with Armenian journalists in Moscow within press tour organized by GNC-ALFA - subsidiary of Rostelecom in Armenia.
“We see very serious prospects of growth as all the telecommunication services we provide in Armenia are in high demand. The package offers we introduce to the market become highly demanded by our subscriber base and we are happy with its growth rates. We consider the option of construction of a data center in Armenia but it’s early to speak about concrete dates”, noted Alexander Rogovoy noted.
He noted that he thinks increase in company’s penetration share in Yerevan and Armenian regions important.
The overall sum of Rostelecom’s investments in Armenia in 2012-2016 will make around USD30mln, said Alexander Rogovoy.
Commenting on the relations with the Armenian regulatory bodies, the company’s Executive Vice President noted that “we have absolutely convenient work conditions and we don’t have any problems”.
Within the press tour, the Armenian journalists visited the head office, Network Management Center, sales and service office of Rostelecom and call-center of E-Government program.
Rostelecom’s federal product, “Interactive TV”, which share on the Russian IP TV market makes 56% (according to iKS-Consulting) was also introduced. Within “Interactive TV”, Rostelecom broadcasts over 200 digital TV channels including 30 channels in HD format.