18:02 | 18.06.14 | Նորություններ | 5309
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) համագործակցության արդյունքում բացվել է հերթական` 3-րդ ստեղծագործարանը:
Էլեկտրոնային գրատախտակով (smart board), ժամանակակից համակարգիչներով եւ շարժական հատուկ կահույքով հագեցած ստեղծագործարանում սովորելու են Արմավիրի մարզի Վանանդ գյուղի միջնակարգ դպրոցի աշակերտները:
Այս դպրոցում գործելու են նաեւ կրթության ժամանակակից պահանջներին համապատասխանող գրադարանն ու ռեսուրս կենտրոնը:
«Ուզում եմ հավատալ, որ ստեղծված կրթական միջավայրը կմեծացնի ուսման նկատմամբ աշակերտների հետաքրքրության աստիճանը եւ կտա ցանկալի արդյունք»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հավելենք, որ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը Վանանդի միջնակարգ դպրոցում մեկնարկում է նաեւ «Առողջ սնուցում» եւ «Ատամների խնամք» ծրագրերը:  Դպրոցում ստեղծվել է ատամների մաքրման կետ եւ կահավորվել է ճաշարանը: Նոր  ուսումնական տարում ամեն օր տաք եւ առողջ սնունդ է մատուցվելու տարրական դպրոցի երեխաներին:

18:02 | 18.06.14 | News | 4197
The third in number creative corner was opened owing to VivaCell-MTS and Children of Armenia Fund (COAF) cooperation.
Students of Vanand Secondary School will study in the creative corner equipped with a smart board, modern computers and special portable furniture.
A library and a resource center meeting the requirements of modern education will also be available at this school.
“I want to believe that this educational environment will increase the interest of students to education and will yield desired results”, said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
It should be added that Children of Armenia Fund also launched “Healthy Nutrition” and “Dental Care” projects at Vanand Secondary School. A tooth treatment center was established at the school and the canteen was equipped. In the new academic year, elementary school children will be served warm and healthy food.