14:34 | 11.06.14 | Նորություններ | 5290
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Հայ–ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպությունը հայտարարում են առաջին անգամ Հայաստանում «Ավանգարդ» երիտասարդական կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային փառատոնի անցկացման մասին։
Փառատոնը տեղի կունենա սեպտեմբերի 12-ից 14-ը։ Փառատոնի ծրագիրը բաժանված է երկու մասի եւ ներառում է հետեւյալ անվանակարգեր. միջազգային մրցույթի շրջանակում՝ «Լավագույն ֆիլմ», «Լավագույն ռեժիսոր» եւ «Հանձնաժողովի հատուկ մրցանակ», ազգային մրցույթի՝ «Լավագույն ֆիլմ» եւ «Լավագույն ռեժիսոր»։
Միջոցառմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի, Հայաստանի, ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրների ուսանողներ, ովքեր սովորում են բարձրագույն կրթական հաստատություններում, իսկ հանձնաժողովը կազմված կլինի ռուսական կինեմատոգրաֆի հայտնի ներկայացուցիչներից եւ վաստակավոր արվեստագետներից։
Փառատոնը կանցկացվի ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան աջակցությամբ։ Մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչեւ սեպտեմբերի 1–ը։
Հայտերն ուղարկելու եւ լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալու համար կարելի է դիմել avangardfest@gmail.com էլեկտրոնային հասցեով։

14:34 | 11.06.14 | News | 3356
The festival will be held on June 12-14. The festival’s contest program is divided into two parts and includes the following nominations: “Best Film”, “Best Director” and “Special Jury Prize” for the international contest, and “Best Film” and “Best Director” for the national contest.
Students from higher education institutions in Russia, Armenia as well as CIS and Baltic states will take part in the festival.
The jury will be comprised of popular representatives of Russian cinematography and honored art workers.
The festival will be held with the support of the Russian Embassy in Armenia.
Applications for participation are accepted until September 1. For additional information or sending the participation applications use the following e-mail address: avangardfest@gmail.com.