14:34 | 11.06.14 | Նորություններ | 5290
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) եւ «Հայ–ռուսական երիտասարդական միասնություն» հասարակական կազմակերպությունը հայտարարում են առաջին անգամ Հայաստանում «Ավանգարդ» երիտասարդական կարճամետրաժ ֆիլմերի միջազգային փառատոնի անցկացման մասին։
Փառատոնը տեղի կունենա սեպտեմբերի 12-ից 14-ը։ Փառատոնի ծրագիրը բաժանված է երկու մասի եւ ներառում է հետեւյալ անվանակարգեր. միջազգային մրցույթի շրջանակում՝ «Լավագույն ֆիլմ», «Լավագույն ռեժիսոր» եւ «Հանձնաժողովի հատուկ մրցանակ», ազգային մրցույթի՝ «Լավագույն ֆիլմ» եւ «Լավագույն ռեժիսոր»։
Միջոցառմանը կմասնակցեն Ռուսաստանի, Հայաստանի, ԱՊՀ եւ Բալթյան երկրների ուսանողներ, ովքեր սովորում են բարձրագույն կրթական հաստատություններում, իսկ հանձնաժողովը կազմված կլինի ռուսական կինեմատոգրաֆի հայտնի ներկայացուցիչներից եւ վաստակավոր արվեստագետներից։
Փառատոնը կանցկացվի ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանատան աջակցությամբ։ Մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչեւ սեպտեմբերի 1–ը։
Հայտերն ուղարկելու եւ լրացուցիչ տեղեկատվություն ստանալու համար կարելի է դիմել avangardfest@gmail.com էլեկտրոնային հասցեով։

14:34 | 11.06.14 | Новости | 4931
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) и общественная организация «Российско-армянское молодежное единство» объявляют о проведении в Армении международного молодежного фестиваля короткометражных фильмов «Авангард».
Мероприятие пройдет с 12 по 14 сентября. Конкурсная программа фестиваля разделена на две части и включает следующие номинации: «Лучший фильм», «Лучшая режиссура» и «Специальный приз жюри» - международный конкурс; «Лучший фильм» и «Лучшая режиссура» - национальный конкурс.
В мероприятии примут участие студенты из вузов России, Армении, стран СНГ и Балтии.
В состав жюри приглашены известные представители российского кинематографа и заслуженные деятели искусства.
Фестиваль пройдет при поддержке посольства РФ в Армении.
Заявки на участие принимаются до 1 сентября. Получить дополнительную информацию и оставить заявку для участия в фестивале можно по адресу: avangardfest@gmail.com.