11:23 | 04.04.14 | Նորություններ | 6620
ԹՈՒՄՈ կենտրոնի հրավերով ապրիլի երկրորդ կեսին Հայաստան կայցելի Twitter ընկերության փոխնախագահ Րաֆֆի Կրիկորյանը:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնել են ԹՈՒՄՈ կենտրոնում, մեկ շաբաթ տեւողությամբ այցի ընթացքում Րաֆֆի Կրիկորյանը կանցկացնի համակարգչային ծրագրավորման դասընթացներ, հանդես կգա դասախոսությամբ, եւ կհանդիպի Հայաստանի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների համայնքի եւ կառավարության ներկայացուցիչների հետ:
Ապրիլի 15-ին Րաֆֆի Կրիկորյանը հանդես կգա «Բաներ, որոնք կարեւոր են» խորագրով  դասախոսությամբ` պատմելով Twitter-ի մշակման ընթացքում քաղած դասերի մասին:
Դասընթացներին մասնակցելու վերաբերյալ հավելյալ տեղեկատվությունը հասանելի կլինի հաջորդ շաբաթ:
Րաֆֆի Կրիկորյանն ու իր թիմը կառավարում են Twitter-ի ենթակառուցվածքը, այդ թվում նաեւ տեղեկատվական բազան եւ ծրագրային գրադարանը:
Րաֆֆի Կրիկորյանն ավարտել է Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական համալարանը (MIT), եղել է WattzOn հարթակի հիմնադիրներից մեկը, ինտերակտիվ հեռահաղորդակցություն է դասավանդել է Նյու Յորքի համալսարանում:

11:23 | 04.04.14 | Новости | 6318
По приглашению Центра креативных технологий ТУМО во второй половине апреля в Армению прибудет вице-президент Twitter Раффи Крикорян.
Как сообщили Медиамакс в ТУМО, в ходе недельного визита Раффи Крикорян проведет мастер-классы по программированию, выступит с лекцией, встретится с армянской
IT-общиной и членами правительства.
15 апреля Раффи Крикорян выступит с лекцией «Вещи, которые важны», в которой расскажет об уроках, извлеченных из истории создания Twitter.
Более подробная информация об участии в лекции будет доступна на следующей неделе.
Раффи Крикорян и его команда руководят инфраструктурой Twitter, в том числе информационной базой и программной библиотекой.
Раффи Крикорян окончил Массачусетский технологический университет (MIT), был одним из основателей платформы WattzOn, преподавал интерактивные телекоммуникации в университете Нью-Йорка.