15:25 | 26.02.14 | Նորություններ | 6716
«ԱրմենՏել» (Beeline ապրանքանիշ) եւ «Ամերիաբանկ» ընկերությունները հայտարարել են Beeline  բաժանորդների համար առցանց վճարումների ծառայության մեկնարկի մասին։
«ԱրմենՏել» ընկերության հաճախորդներին այսուհետ ընձեռվում է հնարավորություն Beeline բոլոր ծառայությունների համար կատարել վճարումներն առցանց` MasterCard  եւ VISA բանկային քարտերով։ Կապի ծառայությունների համար առցանց վճարումներն իրականացվում են www.beeline.am կայքում։ Վճարումն իրականացնելու համար բաժանորդը պետք է ունենա ցանկացած բանկի MasterCard կամ Visa բանկային քարտ, ավելին` նույնիսկ անհրաժեշտություն չկա, որպեսզի քարտապանը գրանցի վիրտուալ քարտ։ Այս ծառայությունից կարող են օգտվել նաեւ  բոլոր նրանք, ովքեր ունեն ArCa վիրտուալ քարտ։
«ԱրմենՏելի եւ Ամերիաբանկի այս համատեղ քայլը կարելի է համարել լուրջ ներդրում Հայաստանում էլեկտրոնային կոմերցիայի զարգացման գործում։ Առցանց վճարումների ծառայության մեկնարկը մեր գործընկերոջ հետ համատեղ ուղղված է  Beeline ծառայություններն առավելագույնս հարմար դարձնելուն, քանի որ այժմ կապի ծառայությունների համար կարող են վճարել MasterCard եւ Visa բանկային քարտերի քարտապանները, նույնիսկ առանց վիրտուալ քարտի գրանցման»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Կարեւորելով անկանխիկ գործառնությունների զարգացումը` Ամերիաբանկը մշակել է ծրագրային գործիք vPOS (վիրտուալ տերմինալ), որը հեշտացնում է առցանց առեւտուր իրականացնող կայքերում VISA, MasterCard եւ ArCa քարտերով վճարումների ընդունման կազմակերպումը եւ հետագա սպասարկումը: ԱրմենՏելի եւ Ամերիաբանկի համատեղ նախաձեռնությունը նոր հնարավորություն է ստեղծում Beeline բոլոր ծառայությունների վճարներն առցանց ընդունելու համար: Առցանց գործարքների բարձր անվտանգությունն ապահովված է VbV (Verified by VISA) եւ  3DSecure տեխնոլոգիաների կիրառման միջոցով»,- նշել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը։
Առցանց վճարումների ծառայությունից օգտվելու համար հաճախորդը պետք է մուտքագրի իր բաժանորդային համարը, վճարման չափը եւ իր քարտի տվյալները www.beeline.am կայքի համապատասխան բաժնում, որից հետո գումարն ավտոմատ կերպով կփոխանցվի բաժանորդի հաշվեկշռին։
Ինտերնետում քարտերի սպասարկումն ապահովելու համար Ամերիաբանկը ստացել է Visa քարտերով ինտերնետ-էքվայրինգի արտոնագիր, որը հնարավորություն է տալիս VISA, MasterCard եւ ArCa քարտերով էլեկտրոնային առեւտրի կայքերում ընդունել վճարումներ` Visa-ի Verified տեխնոլոգիական ապահովման միջոցով:

15:25 | 26.02.14 | Новости | 6728
Компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) и «Америабанк» объявили сегодня о запуске услуги приема он-лайн платежей для абонентов Beeline.
Клиенты «АрменТел» могут платить за все услуги связи Beeline картами Visa и MasterCard. Заплатить за услуги связи он-лайн можно на сайте www.beeline.am. Для осуществления платежа абоненту нужно иметь действующую карту Visa и MasterCard любого банка, при этом, держателям этих карт не нужно регистрировать виртуальную карту. Услугой также могут воспользоваться пользователи виртуальных карт ArCa.
«Совместную инициативу Beeline и Америабанка можно рассматривать как значительный шаг в развитии электронной коммерции в Армении. Запуск он-лайн платежа, совместно с нашим партнером, направлен на то, чтобы сделать услуги Beeline максимально удобными, ведь теперь оплатить услуги связи могут все держатели Visa или MasterCard, даже без регистрации виртуальных платежных карт»,- отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
«Осознавая важность развития безналичных операций, «Америабанк» разработал программный инструмент vPOS (виртуальный терминал), который упростит процесс приема платежей посредством карт VISA, MasterCrad и ArCa и их дальнейшее обслуживание на сайтах, осуществляющих он-лайн торговлю. Совместная инициатива АрменТел и Америабанка создает новую возможность приема он-лайн платежей за все услуги связи Beeline. Высокий уровень безопасности платежей гарантируется использованием таких технологий как VbV (Verified by VISA) и 3DSecure», - отметил Генеральный директор ЗАО «Америабанк» Артак Анесян.
Для того чтобы воспользоваться услугой он-лайн платежа, клиенту следует ввести свой абонентский номер, размер платежа и реквизиты своей карты в соответствующем разделе платежей на сайте www.beeline.am. После этого сумма автоматически начисляется на баланс абонента.
Для обеспечения обслуживания карт в интернете «Америабанк» получил лицензию интернет эквайринга VISA и обеспечивает прием платежей по картам VISA на сайтах e-commerce по технологии Verified by Visa.