17:20 | 27.12.13 | Նորություններ | 4971
Orange-ն ամփոփել 2013թ.-ի ընթացքում ընկերության կողմից իրականացված տեխնիկական աշխատանքների արդյունքները` ուղղված ցանցի թողունակության մեծացմանն ու ծածկույթի ընդլայնմանը:
2013թ. ընկերությունը շարունակել է իր ցանցի ընդլայնման աշխատանքները Հայաստանի ամբողջ տարածքում, այդ թվում նաեւ այնպիսի գյուղերում, որոնք նախկինում որեւէ օպերատորի կողմից ծածկույթով ապահովված չէին:
Տարվա ընթացքում ցանցի ընդլայնման աշխատանքներին զուգահեռ Orange-ը Երեւանում եւ մարզերում իրականացրել է նաեւ ցանցի թողունակության մեծացման աշխատանքներ, ինչը հնարավորություն է տվել տրաֆիկի զգալի աճի պայմաններում պահպանել ծառայությունների բարձր որակը:
Ցանցի թողունակության մեծացման շնորհիվ բարելավվել է Արարատ մարզի Բերքանուշ, Դալար, Բաղրամյան, Գեղարքունիքի մարզի Զոլաքար, Աստղաձոր, Լանջաղբյուր, Կոտայքի մարզի Կաթնաղբյուր, Ակունք, Տավուշի մարզի Վազաշեն, Այգեհովիտ, Շիրակի մարզի Ջրափի, Սարակապ, Հայկաձոր եւ շատ այլ գյուղերում եւ քաղաքներում մատուցվող ծառայությունների որակը:
«2013-ին իրականացրել ենք ցանցի բարելավման մեծածավալ աշխատանքներ, ինչը մեր ծառայությունների որակի ապահովման կարեւոր գործոններից է: 2013թ շարունակել ենք ցանցի ծածկույթի ընդլայնման աշխատանքները` բարելավելով կապի որակն արդեն ծածկված տարածքներում, ինչպես նաեւ ծածկույթ ապահովելով նոր բնակավայրերում, որոնցից մի քանիսը մինչ այդ որեւէ շարժական կապի օպերատորի կողմից ծածկույթով ապահովված չեն եղել: Ընդլայնել ենք նաեւ 42 Մբ/վ ներբեռնման արագությամբ ցանցի աշխարհագրությունը: Ընդհանուր առմամբ, ներկայումս ծածկույթ ենք ապահովում Հայաստանի բնակչության 97%-ին` առաջարկելով բարձրորակ ապրանքների եւ ծառայությունների լայն ընտրություն եւ ապահովելով լավագույն որակը՝ ըստ միջազգային տեխնիկական աուդիտի: Մենք կանգ չենք առնելու մեր ձեռքբերումների վրա, եւ 2014թ. կլինի նշանակալից ներդրումների տարի՝ ուղղված նոր տարածքներ ծածկույթով ապահովելուն եւ ցանցի թողունակությունը մեծացնելուն», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

17:20 | 27.12.13 | News | 3766
Orange Armenia has summarized the results of the technical works performed during the year 2013 aimed at further development of the network capacity and extension of the coverage.
During 2013 the company has continued to extend its network coverage throughout the whole territory of the country, including villages like Antaramut, Kachachkut in Lori region, Geghanush, Gomaran, Bnunis and Ditsmayri in Syunik region-, which previously have not been covered by any mobile operator. Now the inhabitants of these villages, which are home to 100-400 people, are able to benefit from a vast range of mobile and internet services offered by Orange.
During the year, along with network extension works, Orange Armenia has as well constantly increased the capacity of its network in Yerevan and all the regions, to maintain a high quality of services thanks to a significant increase of the network capacity: Berkanush, Dalar, Baghramyan in Ararat region, Zolakar, Astghadzor, Landjakhbyur in Gegharkunik region, Katnaghbyur, Akunk in Kotayk region, Vazashen, Aygehovit in Tavush region, Jrapi, Sarakap, Haykadzor in Shirak region and many other villages and towns benefitted from a network capacity and quality increase.
“In 2013, we did a lot of work on our network, as it is a key factor for the quality of our services. During 2013 we have continued to extend our coverage, improving further our network in already covered areas, as well as reaching new communities, some of which have never previously been covered by any mobile operator. We have as well extended our 42 Mbps coverage to new towns: now Etchmiadzin and Ararat and very soon Abovyan - are also equipped with the most modern 3G+ technologies, just as Yerevan, Gumri and Vanadzor. Overall, we now cover 97% of the population of Armenia, offering the best quality according to technical independent audits. We are not going to stop here and 2014 will again be a year of significant investments in coverage of new areas and increase of our network capacity”, noted Francis Gelibter, Orange Armenia CEO.