15:51 | 11.10.13 | Նորություններ | 5132
Այսօր Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտարարել է, որ Երեւանի կենտրոնի որոշ այգիներ կունենան որակյալ ինտերնետ:
«Մեր ընկերությունը Երեւանի տոնի նախօրեին նվեր է պատրաստել երեւանցիներին: Սարյանի եւ Օպերայի հարակից այգիներn ամբողջությամբ ապահովել ենք WiFi նոր ծածկույթով` նոր թողունակություններով եւ նոր սարքավորումներով, որոնք հնարավորություն կընձեռեն մինչեւ 54Մբ թողունակությամբ ինտերնետ ապահովել այս այգիներում: Մի շարք կայաններ են տեղադրվել: Մեկ կայանից կարող է օգտվել մինչեւ 250 մարդ: Այս ամենը շարունակական բնույթ է կրելու»,-ասել է Հայկ Եսայանը:
Ucom ընկերությունը նախատեսում է մինչեււ տարեվերջ Երեււանի  այգիների մեծամասնությունն ապահովել WiFi ծածկույթով: Իսկ հաջորդ տարի ինտերնետ կունենան ոչ միայն այգիները, այլեւ ուսումնական հաստատությունները:

15:51 | 11.10.13 | News | 3922
Ucom Director Hayk Yesayan stated today that there will be quality internet connection in some of the parks in the Yerevan center.
"Our company prepared a gift for Yerevan residents on Yerevan Day. We full provide Wi-Fi new coverage in Saryan and Opera parks with new transmission capacities and devices which will allow providing up to 54Mb internet in these parks. We placed some stations. One station will be available to up to 250 people. All this will be continuing", said Hayk Yesayan.
Ucom is going to provide Wi-Fi coverage in the majority of Yerevan parks. Next year, not only parks but educational institutions will be provided with internet.