15:51 | 11.10.13 | Նորություններ | 5132
Այսօր Ucom ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը հայտարարել է, որ Երեւանի կենտրոնի որոշ այգիներ կունենան որակյալ ինտերնետ:
«Մեր ընկերությունը Երեւանի տոնի նախօրեին նվեր է պատրաստել երեւանցիներին: Սարյանի եւ Օպերայի հարակից այգիներn ամբողջությամբ ապահովել ենք WiFi նոր ծածկույթով` նոր թողունակություններով եւ նոր սարքավորումներով, որոնք հնարավորություն կընձեռեն մինչեւ 54Մբ թողունակությամբ ինտերնետ ապահովել այս այգիներում: Մի շարք կայաններ են տեղադրվել: Մեկ կայանից կարող է օգտվել մինչեւ 250 մարդ: Այս ամենը շարունակական բնույթ է կրելու»,-ասել է Հայկ Եսայանը:
Ucom ընկերությունը նախատեսում է մինչեււ տարեվերջ Երեււանի  այգիների մեծամասնությունն ապահովել WiFi ծածկույթով: Իսկ հաջորդ տարի ինտերնետ կունենան ոչ միայն այգիները, այլեւ ուսումնական հաստատությունները:

15:51 | 11.10.13 | Новости | 4021
Директор компании Ucom Айк Есаян сегодня заявил, что некоторые парки центра Еревана будут обеспечены качественным интернетом.
“Наша компания подготовила подарок для всех ереванцев по случаю праздника столицы. Парки, прилегающие к Опере и памятнику Сарьяна, полностью обеспечены покрытием WiFi, установлено новое оборудование, новые станции, которые позволят обеспечить интернет с пропускной способностью в 54 Мб. Одной станцией могут воспользоваться около 250 человек. Этот проект будет продолжительным”,- сказал Айк Есаян.
Компания Ucom предусматривает до конца года обеспечить сетью WiFi большую часть парков Еревана, а в следующем году интернетом будут обеспечены не только парки, но и учебные заведения.