16:23 | 24.09.13 | Նորություններ | 4695
«ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանն այսօր պարգեւատրել են սոցիալական լրագրության մրցույթի հաղթողներին:
Սոցիալական լրագրությանը նվիրված մրցույթն անց էր կացվել Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Գովազդի, լրատվամիջոցների եւ կինոյի ինստիտուտի հետ համատեղ`«Նովոյե Վրեմյա» թերթի տեղեկատվական աջակցությամբ:
Երեք ամիսների ընթացքում մրցույթին ներկայացված լավագույն աշխատանքները տպագրվել են «Նովոյե վրեմյա» թերթի էջերում:
Մրցույթի հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվել են Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Գովազդի, լրատվամիջոցների եւ կինոյի ինստիտուտի ղեկավարներ, «Նովոյե Վրեմյա» թերթի խմբագրական խորհրդի անդամներ եւ «ԱրմենՏել» ընկերության ներկայացուցիչներ: Մրցույթի հաղթող է դարձել ՀՌՀ երկրորդ կուրսի ուսանողուհի Լուսինե Իսրայելյանն «Առողջապահության նախարարությունը զգուշացնում է, բայց չի սովորեցնում...» ծխելու պայքարի դեմ անհրաժեշտությանն ուղղված հոդվածով: Երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրել են Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Գովազդի, լրատվամիջոցների եւ կինոյի ինստիտուտի 3-րդ եւ 4-րդ կուրսի ուսանողուհիներ Աշխեն Սամվելյանը «Ծերերն այստեղ տեղ չունեն» հոդվածով` նվիրված ծերունիների միայնության խնդիրներին, եւ Մարիամ Սամվելյանը «Գերությունում…» հոդվածով` նվիրված ընտանեկան բռնությունների հիմնախնդրին:
Հաղթողն «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից պարգեւատրվեց Samsung Galaxy S III խելախոսով, իսկ երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները ստացան Samsung Galaxy S II խելախոսներ: Բոլոր հաղթողները ստաժավորման հնարավորություն ստացան Հայաստանի առաջատար տպագիր լրատվամիջոցներից մեկում:
«ԱրմենՏել-ի անունից ի սրտե շնորհավորում եմ մրցույթի հաղթողներին: Մրցույթի հանձնաժողովի անդամները մեծ դժվարությամբ ընտրեցին հողթողներին, քանի որ ներկայացված աշխատանքներն որակապես շատ բարձր էին, իսկ նյութերը տարբերվում էին ոչ միայն մասնագիտական մոտեցմամբ, այլ նաեւ իրենց անկեղծությամբ: Շատ աշխատանքներում մենք հանդիպեցինք հստակ առաջարկներ սոցիալական խնդիրների իրենց լուծումներով: ԱրմենՏել-ը, հանդիսանալով ընկերություն, որն իր սոցիալական քաղաքականության շրջանակում իրականացնում է լայնամասշտաբ ծրագրեր ավելի քան շահագրգիռ է, որպեսզի երկրում աճի այն պրոֆեսիոնալ լրագրողների քանակը, ովքեր կլուսաբանեն խոշոր բարեգործների ուշադրության արժանի հասարակական կյանքի ոլորտները: Հուսանք, որ մեր սոցիալական ծրագրերի շնորհիվ նաեւ հայկական բուհերի շատ ուսանողներ իրենց ընտրությունը կանեն ի շահ սոցիալական լրագրության», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հիշեցնենք, որ արդիական սոցիալական թեմային նվիրված լավագույն հոդված մրցույթը տեղի է ունեցել սույն թվականի գարնան եւ ամռան ամիսներին: Մրցույթի հանձնաժողովի դատին են ներկայացրել տասնյակ աշխատանքներ: Մրցույթի նպատակն է աջակցել արհեստավարժ եւ որակյալ լրագրությանն ուղղված երիտասարդների կրթման գործընթացին:

Генеральный директор компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) и ректор Российско-армянского (Славянского) университета Армен Дарбинян вручили сегодня награды победителям конкурса социальной журналистики.
Конкурс работ в области социальной журналистики был проведен совместно с Институтом рекламы, медиа и кино Российско-Армянского Университета при информационной поддержке газеты «Новое время».
На протяжении трех месяцев лучшие из работ, представленных на конкурс, публиковались на страницах газеты «Новое Время».
В состав конкурсной комиссии вошли руководители Института рекламы, медиа и кино РАУ, члены редакционной коллегии газеты «Новое Время», представители АрменТел.
Победителем конкурса стала студентка второго курса РАУ Лусине Исраелян со статьей о необходимости борьбы с курением: «Минздрав предупреждает, но не отучает...». Второе и третье места заняли студентки 3-го и 4-го курса Института рекламы, медиа и кино РАУ Ашхен Самвелян с материалом «Старикам тут не место» - об одиночестве пожилых людей - и Мариам Самвелян со статьей «В плену...», посвященной проблемам домашнего насилия. Победительница получила подарок от компании «АрменТел» - смартфон Samsung Galaxy S III, а участники, занявшие второе и третье места, – смартфоны Samsung Galaxy S II. Все финалисты получили возможность стажировки в одном из ведущих печатных изданий Армении.
«От имени компании я искренне поздравляю победителей конкурса. Конкурсному жюри пришлось нелегко в выборе победителей, поскольку качество работ, пришедших на конкурс, было очень высоким, а сами материалы отличались не только профессиональным подходом, но и подкупающей искренностью. Во многих работах мы видели  конкретные предложения по решению тех или иных социальных проблем. АрменТел - компания, реализующая масштабные проекты социальной корпоративной ответственности в Армении, как никто другой заинтересована в том, чтобы в стране неуклонно росло число медиа - профессионалов, освещающих те области общественной жизни, которые в первую очередь требуют помощи и внимания крупных благотворителей. Надеемся, что благодаря и нашим программам социальной ответственности,  многие из сегодняшних выпускников армянских вузов сделают свой выбор в пользу социальной журналистики»,- отметил Генеральный директор компании «АрменТел» Андрей Пятахин.
Напомним, что конкурс на лучшую статью по актуальной социальной тематике проходил весной и летом этого года. На суд жюри были представлены десятки работ. Целью проведения конкурса была поддержка образования молодежи, способствование развитию качественной и профессиональной журналистики.