16:23 | 24.09.13 | Նորություններ | 4695
«ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը եւ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանն այսօր պարգեւատրել են սոցիալական լրագրության մրցույթի հաղթողներին:
Սոցիալական լրագրությանը նվիրված մրցույթն անց էր կացվել Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Գովազդի, լրատվամիջոցների եւ կինոյի ինստիտուտի հետ համատեղ`«Նովոյե Վրեմյա» թերթի տեղեկատվական աջակցությամբ:
Երեք ամիսների ընթացքում մրցույթին ներկայացված լավագույն աշխատանքները տպագրվել են «Նովոյե վրեմյա» թերթի էջերում:
Մրցույթի հանձնաժողովի կազմում ընդգրկվել են Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Գովազդի, լրատվամիջոցների եւ կինոյի ինստիտուտի ղեկավարներ, «Նովոյե Վրեմյա» թերթի խմբագրական խորհրդի անդամներ եւ «ԱրմենՏել» ընկերության ներկայացուցիչներ: Մրցույթի հաղթող է դարձել ՀՌՀ երկրորդ կուրսի ուսանողուհի Լուսինե Իսրայելյանն «Առողջապահության նախարարությունը զգուշացնում է, բայց չի սովորեցնում...» ծխելու պայքարի դեմ անհրաժեշտությանն ուղղված հոդվածով: Երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրել են Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի Գովազդի, լրատվամիջոցների եւ կինոյի ինստիտուտի 3-րդ եւ 4-րդ կուրսի ուսանողուհիներ Աշխեն Սամվելյանը «Ծերերն այստեղ տեղ չունեն» հոդվածով` նվիրված ծերունիների միայնության խնդիրներին, եւ Մարիամ Սամվելյանը «Գերությունում…» հոդվածով` նվիրված ընտանեկան բռնությունների հիմնախնդրին:
Հաղթողն «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից պարգեւատրվեց Samsung Galaxy S III խելախոսով, իսկ երկրորդ եւ երրորդ տեղերը զբաղեցրած մասնակիցները ստացան Samsung Galaxy S II խելախոսներ: Բոլոր հաղթողները ստաժավորման հնարավորություն ստացան Հայաստանի առաջատար տպագիր լրատվամիջոցներից մեկում:
«ԱրմենՏել-ի անունից ի սրտե շնորհավորում եմ մրցույթի հաղթողներին: Մրցույթի հանձնաժողովի անդամները մեծ դժվարությամբ ընտրեցին հողթողներին, քանի որ ներկայացված աշխատանքներն որակապես շատ բարձր էին, իսկ նյութերը տարբերվում էին ոչ միայն մասնագիտական մոտեցմամբ, այլ նաեւ իրենց անկեղծությամբ: Շատ աշխատանքներում մենք հանդիպեցինք հստակ առաջարկներ սոցիալական խնդիրների իրենց լուծումներով: ԱրմենՏել-ը, հանդիսանալով ընկերություն, որն իր սոցիալական քաղաքականության շրջանակում իրականացնում է լայնամասշտաբ ծրագրեր ավելի քան շահագրգիռ է, որպեսզի երկրում աճի այն պրոֆեսիոնալ լրագրողների քանակը, ովքեր կլուսաբանեն խոշոր բարեգործների ուշադրության արժանի հասարակական կյանքի ոլորտները: Հուսանք, որ մեր սոցիալական ծրագրերի շնորհիվ նաեւ հայկական բուհերի շատ ուսանողներ իրենց ընտրությունը կանեն ի շահ սոցիալական լրագրության», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հիշեցնենք, որ արդիական սոցիալական թեմային նվիրված լավագույն հոդված մրցույթը տեղի է ունեցել սույն թվականի գարնան եւ ամռան ամիսներին: Մրցույթի հանձնաժողովի դատին են ներկայացրել տասնյակ աշխատանքներ: Մրցույթի նպատակն է աջակցել արհեստավարժ եւ որակյալ լրագրությանն ուղղված երիտասարդների կրթման գործընթացին:

ArmenTel (Beeline trademark) CEO and head of Russian-Armenian (Slavonic) University Armen Darbinyan awarded winners of social journalism contest.
The contest of works in social journalism field was held jointly with Institute of Advertising, Media and Cinema of Russian-Armenian University with the information support of "Novoe Vremya" newspaper.
Over 3 months, the best of works presented to the contest were published in "Novoe Vremya" newspaper.
The contest commission comprises heads of the Institute of Advertising, Media and Cinema of Russian-Armenian University and members of edition of "Novoe Vremya" newspaper, ArmenTel representatives.
Second-year student of the Slavonic University Lusine Israyelyan with her article on combating smoking won the contest. "Ministry of Health warns but doesn't break the habit...". 3rd and 4th year students of the Institute of Advertising, Media and Cinema Ashkhen Samvelyan with "It's no place for the old" on loneliness of the elderly, and Mariam Samvelyan with "In captivity" devoted to problems of home abuse respectively took the second and third places. The winner got a prize from "ArmenTel",  Samsung Galaxy S III, and the second and third prize holders - Samsung Galaxy S II. All the finalists got the chance of internship in one of the leading printed editions of Armenia.
"On behalf of the company, I would like to sincerely congratulate the winners of the contest. It was hard for the jury to select winners as the quality of the works presented in the contest was very high and the materials themselves differed not only in professional approach but also sincerity. We saw concrete proposals on settling this or that social problem in many works. ArmenTel is a company implementing large-scale projects of social corporate responsibility in Armenia and is as no other company interested in growth of media professionals in the country reporting the social life which first of all need help and attention from benefactors. We hope that owing to our social responsibility programs many of today's graduates of Armenian universities will make their choice in social journalism field", noted "ArmenTel" CEO Andrey Pyatakhin.
It should be recalled that the contest of best article on urgent social topic was held in spring and summer 2013. Dozens of works were presented to the contest. The contest aimed to support education of young people, contribute to development of quality and professional journalism.