09:14 | 21.05.13 | Նորություններ | 4944
ՀՀ կառավարության եւ IBM ընկերության միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր՝ երկարաժամկետ համատեղ համագործակցության հնարավորությունները ուսումնասիրելու նպատակով:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հուշագիրը կնպաստի երկկողմ նորարարական ծրագրերի իրականացմանը:
«Վստահ եմ, որ մեր համագործակցությունը նոր թափ կհաղորդի նաեւ Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանը»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Հուշագրի շրջանակում կողմերը մտադիր են մշակել համաձայնագիր՝ ՀՀ-ում IBM-ի նորարարական լուծումների եւ տեխնոլոգիաների կենտրոնի ստեղծման ուղղությամբ (Center for IBM Innovative Solutions and Technologies):
Հուշագրի շնորհիվ կողմերը կուսումնասիրեն IBM-ի կրթական ծրագրերում ՀՀ-ի կրթական հիմնարկների մասնակցության շրջանակը` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մասնավորապես, կիբերանվտանգության եւ էլեկտրոնային առեւտրի ոլորտներում գիտելիքներն ընդլայնելու նպատակով:

09:14 | 21.05.13 | Новости | 5087
Правительство Армении и компания IBM подписали меморандум о взаимопонимании с целью изучения возможности долгосрочного сотрудничества.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян выразил уверенность, что меморандум будет способствовать реализации двусторонних инновационных программ.
«Я уверен, что наше сотрудничество придаст новую силу развитию информационных технологий в Армении», - сказал Тигран Саргсян.
В рамках меморандума стороны намерены разработать соглашение по созданию Центра инновационных решений и технологий IBM в Армении (Center for IBM Innovative Solutions and Technologies).
Стороны изучат рамки участия учебных программ Армении в образовательных программах IBM с целью расширения знаний в сфере информационных технологий, в частности, в области кибербезопасности и электронной торговли.