09:14 | 21.05.13 | Նորություններ | 4944
ՀՀ կառավարության եւ IBM ընկերության միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր՝ երկարաժամկետ համատեղ համագործակցության հնարավորությունները ուսումնասիրելու նպատակով:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հուշագիրը կնպաստի երկկողմ նորարարական ծրագրերի իրականացմանը:
«Վստահ եմ, որ մեր համագործակցությունը նոր թափ կհաղորդի նաեւ Հայաստանում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացմանը»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Հուշագրի շրջանակում կողմերը մտադիր են մշակել համաձայնագիր՝ ՀՀ-ում IBM-ի նորարարական լուծումների եւ տեխնոլոգիաների կենտրոնի ստեղծման ուղղությամբ (Center for IBM Innovative Solutions and Technologies):
Հուշագրի շնորհիվ կողմերը կուսումնասիրեն IBM-ի կրթական ծրագրերում ՀՀ-ի կրթական հիմնարկների մասնակցության շրջանակը` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, մասնավորապես, կիբերանվտանգության եւ էլեկտրոնային առեւտրի ոլորտներում գիտելիքներն ընդլայնելու նպատակով:

09:14 | 21.05.13 | News | 5367
The Armenian government and IBM signed a memorandum of understanding to study the options of long-term cooperation.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan expressed the confidence that the memorandum will contribute to implementation of bilateral innovative programs.
"I am sure our cooperation will give a new impetus to development of information technologies in Armenia as well", said Tigran Sargsyan.
Within the memorandum, the sides are due to work out an agreement on establishing Center for IBM Innovative Solutions and Technologies.
Owing to the memorandum, the sides will study the scope of participation of Armenian educational institutions to expand knowledge in IT and particularly cyber security and e-commerce spheres.