17:55 | 14.03.13 | Նորություններ | 5378
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-Ի շնորհիվ Արմավիրի մարզի Քարակերտ, Լեռնագոգ, Մյասնիկյան, Դալարիկ, Շենիկ, Արգինա եւ Արթենի համայնքների 9 դպրոցներում ստեղծվել են Wi-Fi անկյուններ եւ տրամադրվել է «Home-Zone Turbo» փաթեթի շրջանակում գործող 11 հատ 3G երթուղիչ:
«Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի կողմից հիմնանորոգած Քարակերտի թիվ 1 դպրոցում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ստանձնել եւ իրականացրել է տարրական դպրոցի մոդելային դասասենյակի նորոգումն ու կահավորումը:
«Երկրի առաջընթացն ապահովելու նախապայմանը գյուղական համայնքների համաչափ զարգացումն է: Գյուղում բացառապես գյուղատնտեսությունը խթանելու ընկալումը վաղուց իրեն սպառած մոտեցում է դարձել: Տեխնոլոգիական նորագույն լուծումներով աշխարհի հետ հաղորդակցվելու մարտահրավերն արդիական է` անկախ բնակության վայրից: Նորարար լուծումներով այս դպրոցն աշակերտներին թույլ կտա ինքնադրսեւորվել եւ կայանալ հաճելի միջավայրում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:55 | 14.03.13 | Новости | 5068
Благодаря ВиваСелл-МТС в 9 школах общин Каракерт, Лернагог, Мясникян, Даларик, Шеник, Аргина и Артени Армавирского марза созданы Wi-Fi уголки и предоставлено 11 3G маршрутизаторов в рамках пакета «Home-Zone Turbo».
ВиваСелл-МТС отремонтировал и меблировал модельный класс начальной школы в школе номер 1, которая была отремонтирована фондом «Дети Армении».
«Условием для обеспечения прогресса страны является сбалансированное развитие сельских общин. Стимулирование развития исключительно сельского хозяйства в деревнях уже давно стало изжившим себя подходом. Коммуникация с миром по инновационным технологическим решениям независимо от фактического места жительства является современным подходом. Эта школа с инновационными решениями позволит ученикам проявить себя», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.