03:33 | 06.12.12 | Նորություններ | 3128
Երեւան/Մեդիամաքս/. Socialbakers ընկերությունը նոր գործիք է մշակել, որը կօգնի բացահայտել Twitter-ի աքաունթի կեղծ կամ ոչ ակտիվ հետեւողներին:
Գործիքը հասանելի է այստեղ:
Վեբկայքը նշում է, որ թեեւ կեղծ եւ ոչ ակտիվ հետեւողների «բանակը» կարող է բարձրացնել աքաունթի տիրոջ ճանաչվածությունը, այն կարող է բացասաբար անդրադառնալ օգտատիրոջ հեղինակության վրա:
Աքաունթի կեղծ հետեւողները բացահայտվում են մի շարք չափորոշիչներով, որոնցից են “diet,” “make money,” եւ “work from home” արտահայտությունները հաճախ տարածողները, նույն թվիթն ավելի քան 3 անգամ տարածողները, նրանք, ում թվիթերի 90%-ը եւ ավելին «ռեթվիթներն» կամ հղումները:
Ոչ ակտիվ աքաունթների օգտատերեր են համարվում նրանք, ովքեր ունեն ընդամենը 1-2 թվիթ եւ նրանք, ում վերջին գրառումն արվել է ավելի քան 3 ամիս առաջ:

03:33 | 06.12.12 | Новости | 2953
Ереван/Медиамакс/. Компания Socialbakers запустила инструмент, позволяющий определять ложных либо неактивных читателей акаунта на Twitter-e.
Инструмент доступен здесь.
Socialbakers отмечает, что несмотря на то, что «армия» неактивных и ложных читатей аккаунта может повысить известность его владельца, она может негативно повлиять на его репутацию.
Ложные читатели аккаунта определяются рядом критериев, среди которых частое использование слов “diet,” “make money” и “work from home”, распространение одного и того же твита более трех раз, а также те, чьи 90% и более твитов представляют собой ретвиты с других аккаунтов либо ссылки.
Неактивными пользователями программой считаются те, у которых есть лишь 1-2 твита, а также те пользователи, последняя запись которых сделана более 3-х месяцев назад.