03:01 | 06.12.12 | Նորություններ | 3122
Երեւան: Մեդիամաքս: Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ԱՄՆ Սթենֆորդի համալսարանում կմասնակցի «ArmTech Congress»-ի լիագումար նիստին եւ հանդես կգա ելույթով:
ՀՀ Կառավարության ղեկավարը կայցելի նաեւ Plug and Play ինկուբատոր, որտեղ ներկա կգտնվի Հայաստանի ՏՏ ներկայացուցչական կենտրոնի բացման արարողությանը եւ Հայաստանում վենչուրային հիմնադրամի ստեղծման մասին հուշագրի ստորագրմանը:
Նախատեսվում է նաեւ Intel ընկերության կողմից Հայաստանում գիտահետազոտական կենտրոն հիմնելու մասին փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրում, Տիգրան Սարգսյանի այցը IBM ընկերության Ալմադեն հետազոտական կենտրոն եւ հանդիպում IBM-ի ղեկավարության հետ:
Դեկտեմբերի 11-ին ՀՀ կառավարության ղեկավարը կմեկնի Բոսթոն, որտեղ նախատեսվում է վարչապետի մասնակցությունը Հարվարդի համալսարանի Բելֆեր կենտրոնում կայանալիք սեմինարին: Տիգրան Սարգսյանը կայցելի նաեւ Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտ, կհանդիպի տեղի հայ ուսանողների եւ հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

03:01 | 06.12.12 | Новости | 3120
Ереван/Медиамакс/. 10 декабря премьер-министр Армении Тигран Саргсян выступит на пленарном заседании ArmTech Congress в Стэнфордском университете США.
Глава правительства Армении посетит инкубатор Plug and Play, где примет участие в церемонии открытия представительского центра IT Армении и подписании меморандума о создании венчурного фонда в Армении.
Также планируется подписание меморандума об основании в Армении научно-исследовательского центра Intel, визит Тиграна Саргсяна в исследовательский центр компании IBM и встреча с руководством IBM.
11 декабря премьер-министр Армении отправится в Бостон, где посетит Массачуссетский технологический институт, встретится с армянскими студентами и представителями армянской общины.