05:42 | 30.10.12 | Նորություններ | 3418
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Maeutica ընկերությունը եւ Orange Արմենիա-ն ազդարարել են “ArmNet 2012” նախագծի մեկնարկը:
Maeutica-ի տնօրեն Հայկուհի Տաքսիլդարյանն այսօր ասել է, որ այս տարի “ArmNet Awards 2012” համահայկական ինտերնետային մրցույթից բացի “ArmNet”-ում տեղ են գտնելու նաեւ մի շարք այլ միջոցառումներ, որոնք նվիրված են Հայաստանում ինտերնետի զարգացմանը:
“Այս տարի “ArmNet”-ը ընդլայնում է իր սահմանները. նախագծի շրջանակներում նախատեսվում է կազմակերպել կոնֆերանս-քննարկումներ նաեւ Հայաստանի մարզերում: Առաջին քննարկումը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին Վանաձորում: Տեղի կունենա նաեւ վեբ-տեխնոլոգիաների զարգացմանը նվիրված կոնֆերանս, որին այս տարի եւս կհյուրընկալվեն ՏՏ ոլորտի մի շարք հանրահայտ մասնագետներ`Rutube, Google, Instide ընկերություններից”,-ասել է նա:
Orange Արմենիա-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերն ասել է, որ հայկական վեբի աշխարհում մեծ կարեւորություն ունեցող այս նախագիծը պետք է ստանար Orange-ի աջակցությունը:
«Ինչպես նախորդ տարիներին, այս տարի նույնպես Երեւանը կդառնա հայկական վեբի կենտրոնը, որտեղ կխաչվեն գաղափարներն ու փորձառությունները եւ կորոշվեն լավագույն հայկական կայքերը»,-ասել է Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
“ArmNet Awards 2012”-ի արդյունքները կամփոփի հայ եւ արտասահմանցի փորձագետներից բաղկացած ժյուրին հետեւյալ անվանակարգերում`
Դիզայն եւ հարմարավետություն;
Նորարարություն;
Տեխնիկական կատարում;
Բովանդակություն;
Տարվա առաջընթաց;
Հասարակական ազդեցություն:
Գլխավոր մրցանակ (բոլոր անվանակարգերում առավելագույն ձայներ հավաքած կայքը);
Ժողովրդական ընտրություն (SMS քվեարկության միջոցով);
Orange-ի մրցանակ` լավագույն բջջային հավելվածի համար:
«Հասարակական ազդեցություն» անվանակարգում կարող են պայքարել ինչպես կայքերը, բլոգերը, այնպես էլ այն անձինք, ովքեր հայտնի են սոցիալական ցանցերում:
Հայտերի ընդունումը սկսվում է այսօր ժամը 18:00-ից: Մրցույթի, կոնֆերանսի եւ մարզերում կայանալիք դասընթացների ընթացակարգի մանրամասները հասանելի են www.armnetawards.am կայքում:

05:42 | 30.10.12 | Новости | 3410
Ереван/Медиамакс/. Компания Maeutica и Orange Армения объявили сегодня о старте проекта “ArmNet 2012”.
Директор Maeutica Айкуи Таксилдарян заявила сегодня, что в этом году, кроме Всеармянского интернет-конкурса “ArmNet Awards 2012”, в рамках “ArmNet” будут проведены также ряд других мероприятий, посвященных развитию интернета в Армении.
“В этом году “ArmNet” расширяет свои границы, в рамках проекта предусмотрены конференции-обсуждения также в областях Армении. Первое обсуждение состоится 23 ноября в Ванадзоре. Состоится также конференция, посвященная развитию веб-технологий, которую в этом году также посетят ряд известных специалистов сферы ИТ – из компаний Rutube, Google, Instide”, - сказала она.
Гендиректор Orange Армения Франсис Желибтер заявил, что данный проект, который очень важен для армянского веб-сообщества, должен был получить содействие Orange.
“Как и в предыдущие годы, в этом году Ереван также станет центром армянского веба, где столкнутся идеи и опыт и будут выбраны лучшие армянские сайты”,- сказал Франсис Желибтер.
Итоги “ArmNet Awards 2012” в следующих номинациях подведет жюри, состоящее из армянских и зарубежных специалистов:
Дизайн и удобство;
Инновации;
Техническое исполнение;
Контент;
Прорыв года;
Общественное влияние;
Главный приз (сайт, набравший максимальное количество голосов во всех номинациях);
Выбор народа (посредством SMS-голосования);
Приз Orange за лучшее мобильное приложение.
В номинации “Общественное влияние” могут соревноваться как сайты и блоги, так и известные в социальных сетях лица.
Заявки принимаются с 18:00 сегодняшнего дня. Детали о конкурсе, конференции и занятиях в областях можно узнать на сайте www.armnetawards.am.