06:15 | 27.09.12 | Նորություններ | 5016
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Հիմնադրամը եւ Վորլդ Վիժն Հայաստանը հայտարարեցին «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» SMS բարեգործական նախագծի երրորդ փուլի արդյունքների մասին:
Նախագիծը թույլ է տալիս Orange-ի բաժանորդներին աջակցություն ցուցաբերել այն հայ մանուկներին, որոնց ընտանիքները ֆինանսական դժվարությունների պատճառով իրենց երեխաներին հանձնում են պետական հաստատությունների հոգածությանը: Ուղարկելով SMS 1234 կարճ համարին` Orange-ի բաժանորդները հանգանակում են 100, իսկ 5678 համարին` 500 դրամ:
Օգոստոս ամսին Orange-ի բաժանորդները հանգանակել են 281 000 ՀՀ դրամ: Orange Հիմնադրամը կկրկնապատկի գումարը` Վորլդ Վիժն Հայաստանին փոխանցելով 562.000 դրամ:
Գումարը Վորլդ Վիժն Հայաստանը կօգտագործի Շիրակի մարզում բնակվող Սպարտակի եւ Արմինեի ընտանիքին օգնելու համար: Վերջիններս ունեն 3 երեխա եւ ֆինանսական դժվարությունների պատճառով իրենց 8-ամյա ավագ դստերը ստիպված են եղել հանձնել գիշերօթիկ հաստատության հոգածությանը: Ընտանիքի հայրը՝ Սպարտակը, ավտոմեխանիկ է, սակայն անհրաժեշտ գործիքներ չունենալու պատճառով չէր կարողանում լիարժեք աշխատել: Հանգանակված գումարով հնարավոր կլինի ձեռք բերել անհրաժեշտ գործիքների հավաքածու:
«Ցանկանում ենք շնորհակալություն հայտնել այս նախաձեռնությանը մասնակցած մեր բաժանորդներին: Հետաքրքրական է նշել, որ SMS-հանգանակության օգոստոսյան փուլի մասնակիցներից շատերը նախագծին մասնակցում են առաջին անգամ, ինչը նշանակում է, որ նորանոր մարդիկ են ցանկանում մասնակցել եւ իրենց լուման ներդնել այս նախագծի իրականացման գործում: Նախագծի ամենակարեւոր բաղկացուցիչներից է այն, որ մեր բաժանորդներից յուրաքանչյուրը կարող է քայլ անել` օգնելու երեխաների, ովքեր ունեն ծնողներ, սակայն ստիպված են մեծանալ խնամքի հաստատությունում»,- ասել է Հայաստանում Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

06:15 | 27.09.12 | News | 4654
Yerevan/Mediamax/. Orange Foundation and World Vision Armenia announced the results of the third month of implementation of “Let’s Keep Children Home” SMS charity project.
This project gives the chance to every Orange customer to support Armenian children whose families cannot keep them at home and deliver them to the care of state institutions due to financial difficulties.By sending SMS to 1234 short number, Orange customers donate 100 AMD and by sending SMS to 5678 short number – 500 AMD. In August Orange customers donated a total of 281 000 AMD. As it has been announced earlier, the Orange Foundation in its turn will double the money donated by customers all together, i.e., thanks to this fundraising project the Orange Foundation will transfer 562.000 AMD to World Vision Armenia, which will use this amount to help Spartak’s and Armine’s family living in Shirak marz.
They have three children and due to financial difficulties they have had to deliver the eldest of them, theireight-year-old daughter to the care of the state boarding institution. Spartak is an automechanic and has good skills but few tools to provide quality services. The collected amount will be enough to buy an important kit of necessary tools which will allow the father of the family to earn more money and keep all children home.
“First of all we would like to thank our customers for their participation in this initiative. The Orange Foundation has doubled the contribution of each of them. It’s interesting to note that many of the donors of August participate in the project for the first time, so there are new people willing to join their efforts to ours. One of the most important advantages of this project is that every Orange customer can have his/her contribution to helping children who have parents but, nevertheless, are forced to live and grow in a children’s home. The project will be ongoing, and this month as well we are expecting donations which will enable to bring tangible changes into the lives of many other children,” said Francis Gelibter, Chairman of the Board of the Orange Foundation in Armenia.