05:17 | 27.09.12 | Նորություններ | 3390
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է VPN ծառայության (Virtual Private Network –վիրտուալ մասնավոր ցանց) սակագների զգալի նվազեցման մասին:
1Մբ/վ թողունակությամբ վիրտուալ ցանցից օգտվելու սակագնային փաթեթի ամսական վճարը նախկին 44 000 դրամի փոխարեն այժմ 15 000 դրամ է:
20Մբ/վ-ից ավել թողունակություն ունեցող մասնավոր ցանցում յուրաքանչյուր մեկ մեգաբիթի արժեքը կազմում է 10 000 դրամ նախկին 24 450 դրամի փոխարեն:
Սակագնային փաթեթի արժեքը կախված չէ միացման տեխնոլոգիաներից եւ նույնն է ինչպես Ethernet, DSL այնպես էլ օպտիկամանրաթելային մալուխի միացման պարագայում:
«Հայաստանի տարածքում տվյալների փոխանցման ժամանակակից սեփական ենթակառուցվածքի առկայությունը հնարավորություն է ընձեռում մեզ կորպորատիվ հաճախորդներին առաջարկել այնպիսի ծառայություն, որի միջոցով հնարավոր է ստեղծել մեկ միասնական կորպորատիվ ցանց տարբեր տարածքներում գտնվող գրասենյակների համար: Նվազեցնելով VPN ծառայության սակագները` Հայաստանի միասնական օպերատորն իր հաճախորդներին առաջարկում է ոչ միայն փոխանցվող տեղեկատվության բարձր արագության եւ գաղտնիության ապահովում, այլեւ հնարավորություն է ընձեռում ավելի արդյունավետ կազմակերպել բիզնես գործընթացները», - ասել է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

05:17 | 27.09.12 | Новости | 3389
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о значительном снижении цен на услугу VPN (Virtual Private Network-виртуальная частная сеть).
Тариф за использование виртуальной сети пропускной способностью в 1Мб/с снижен с 44 000 до 15 000 драмов в месяц.
В сети пропускной способностью выше 20 Мб/с ежемесячная плата за каждый мегабит составит 10 000 драмов вместо прежних 24 450 драмов. Цены тарифных планов услуги не зависят от технологии подключения и одинаковы как для соединений Ethernet, DSL, так и посредством оптоволоконного кабеля.
«Наличие собственной современной инфраструктуры передачи данных по всей территории Армении позволяет нам предложить корпоративным клиентам услугу по объединению территориально распределенных офисов в единую корпоративную частную сеть. Значительно снижая цены на услугу VPN, мы предлагаем своим партнерам не только высокую скорость, надежность и конфиденциальность передаваемой информации, но и возможность более эффективной организации своих бизнес-процессов», - отметил гендиректор АрменТел Игорь Климко.