12:32 | 20.08.12 | Նորություններ | 13577
Երեւան/Մեդիամաքս/. Թողարկվել է Rome Total War ռազմավարական համակարգչային խաղի հայկական «Տիգրան Մեծ» մոդիֆիկացված տարբերակը:
Ինչպես օգոստոսի 18-ին Երեւանում կայացած խաղի շնորհանդեսին տեղեկացրեց խաղը նախագծած «Քարերի երկիր» թիմի ղեկավար Տիգրան Սարգսյանը, խաղացողներին առաջարկվում է անցնել Տիգրան Մեծի պատմական ուղին`ընդլայնելով Հայաստանի տարածքները` ռազմավարական խաղերին բնորոշ գործիքների կիրառմամբ:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ խաղն իր բնույթով ուսուցողական է. «Այն նախագծելիս մենք օգտագործել ենք բազմաթիվ պատմական աղբյուրներ, ինչպես նաեւ օգտվել ենք մասնագետների խորհրդատվությունից, այնպես որ խաղը մեծ ուսուցողական դեր կխաղա երեխաների համար»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ նախագծողները խաղի տարածումից եկամուտ չեն ակնկալում, արել են դա` ելնելով հայրենասիրական նկատառումներից եւ առաջիկայում հասանելի կդարձնեն այն ազատ բեռնման համար:

12:32 | 20.08.12 | News | 13562
Yerevan/Mediamax/. The Armenian modification of Rome Total War \"Tigran the Great\" strategic game was released.
As Tigran Sargsyan, leader of the team which developed the game, said at the presentation of the game in Yerevan, players are offered to take the historic path of Tigran the Great expanding the borders of Armenia using tools peculiar to strategic games.
Tigran Sargsyan noted that the games is didactic: \"While creating it, we used various historical sources as well as consultations of specialists so the strategy will play a big didactic role for children\", said Tigran Sargsyan.
He noted that the game developers don\'t expect any profit from the proliferation of the game: they did for patriotic reasons and they will make the game available for downloading in the nearest future.