12:32 | 20.08.12 | Նորություններ | 13577
Երեւան/Մեդիամաքս/. Թողարկվել է Rome Total War ռազմավարական համակարգչային խաղի հայկական «Տիգրան Մեծ» մոդիֆիկացված տարբերակը:
Ինչպես օգոստոսի 18-ին Երեւանում կայացած խաղի շնորհանդեսին տեղեկացրեց խաղը նախագծած «Քարերի երկիր» թիմի ղեկավար Տիգրան Սարգսյանը, խաղացողներին առաջարկվում է անցնել Տիգրան Մեծի պատմական ուղին`ընդլայնելով Հայաստանի տարածքները` ռազմավարական խաղերին բնորոշ գործիքների կիրառմամբ:
Տիգրան Սարգսյանը նշել է, որ խաղն իր բնույթով ուսուցողական է. «Այն նախագծելիս մենք օգտագործել ենք բազմաթիվ պատմական աղբյուրներ, ինչպես նաեւ օգտվել ենք մասնագետների խորհրդատվությունից, այնպես որ խաղը մեծ ուսուցողական դեր կխաղա երեխաների համար»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Նա նշել է, որ նախագծողները խաղի տարածումից եկամուտ չեն ակնկալում, արել են դա` ելնելով հայրենասիրական նկատառումներից եւ առաջիկայում հասանելի կդարձնեն այն ազատ բեռնման համար:

12:32 | 20.08.12 | Новости | 13540
Ереван/Медиамакс/. Издана армянская модификация стратегической игры Rome Total War «Тигран Великий».
Как сообщил на презентации игры в Ереване руководитель создавшей игру команды «Страна Камней» Тигран Саргсян, игрокам предлагается пройти исторический путь Тиграна Великого, расширяя границы Армении с применением инструментов, присущих стратегическим играм.
Тигран Саргсян отметил, что игра несет обучающий характер: «Создавая ее, мы использовали множество исторических источников, а также консультации специалистов, так что стратегия сыграет большую познавательную роль для детей»,- сказал Тигран Саргсян.
Он отметил, что создатели игры не преследуют прибыли от ее распространения, сделали это, исходя из патриотических соображений, и в скором времени сделают игру доступной для свободного скачивания.