13:06 | 13.12.11 | Նորություններ | 4874
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange Armenia ընկերությունն այսօր ներկայացրել է Orange բլոգը, որտեղ յուրաքանչյուր ոք կարող է ստեղծել վիրտուալ տարածք` կիսվելով գրառումներով, նկարներով, աուդիո ֆայլերով եւ վիդեոնկարահանումներով:
Orange Armenia ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան այսօր ասել է, որ Orange-ի ստեղծած բլոգային նոր միջավայրը պարզ եւ հասարակ կառուցվածք ունի, ինչը թույլ է տալիս տարբեր տեսակի ձեւաչափեր ներբեռնել:
«Սա պրեմիերա է ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Orange-ի աշխարհագրության երկրներում. նման հարթակ մեր գործընկերներից ոչ մեկը չի առաջարկել: Լինելով շարժական ինտերնետի առաջատարը Հայաստանում` Orange-ը պատասխանատվություն է զգում հայերեն լեզվով էլեկտրոնային բովանդակության զարգացման եւ տարածման համար»,- ասել է Բրունո Դյութուան:
Ընկերության մարքեթինգի բաժնի տնօրեն Արամ Մկրտչյանն էլ ասել է, որ “այս հարթակի շնորհիվ այսուհետ բլոգինգը հասանելի է բոլորին` ոչ միայն Orange-ի բաժանորդներին, այլեւ բոլոր նրանց, ովքեր ունեն ինտերնետի մուտքի հնարավորություն:
Նրա խոսքերով, բլոգում կարելի է  գրանցվել ինչպես www.orangeblog.am կայքում, այնպես էլ Orange համարից 2564 կարճ համարին հաղորդագրություն ուղարկելով` բովանդակության մասում նշելով “OK – բացատ - էլեկտրոնային փոստի հասցե”:
Orange-ի բաժանորդները կարող են բլոգի պրոֆիլը միացնել բջջային հեռախոսահամարին եւ բոլոր ծանուցումները ստանալ հեռախոսին, ինչպես նաեւ 2564 համարին ուղարկված անվճար SMS-ների եւ MMS-ների միջոցով “թարմացնել կարգավիճակը”, ներբեռնել լուսանկարներ եւ տեսանյութեր:

13:06 | 13.12.11 | Новости | 4103
Ереван/Медиамакс/.Компания Orange Armenia представила сегодня Orange блог, где каждый может создать виртуальную территорию, поделиться заметками, фотографиями, аудиофайлами и видеоматериалами.
Генеральный директор компании Orange Armenia Бруно Дютуа заявил сегодня, что созданная со стороны Orange новая среда блогов имеет простую и понятную структуру, что позволяет загружать различные форматы.
“Это премьера как в Армении, так и в странах присутствия Orange: никто из наших коллег не предлагал подобной платформы. Являясь лидером мобильного интернета в Армении, Orange чувствует отвественность за развитие и распространение армяноязычного контента”,- сказал Бруно Дютуа.
В свою очередь директор по маркетингу компании Арам Мкртчян заявил, что “благодаря данной платформе отныне блогинг доступен не только абонентам Orange, но также всем, у кого есть возможность входить в интернет”.
По его словам, в блоге можно зарегистрироваться как на сайте www.orangeblog.am, так и с номера Orange отправить сообщение на короткий номер 2564, в сообщении отметив “OK – пробел – адрес электронной почты”.
Абоненты Orange могут подключить профиль блога к своему мобильному номеру и получать все уведомления на телефон, а также посредством высланных бесплатных SMS и MMS на 2564 “изменить статус”, загружать фотографии и видео.