16:37 | 24.11.11 | Նորություններ | 5326
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր Orange Արմենիան հնգամյա համագործակցության հուշագիր ստորագրեց  Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանի հետ, որի շրջանակներում ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում:
Orange-ի լավագույն մասնագետները վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար, ինչպես նաև համալսարանին կցուցաբերեն խորհրդատվական աջակցություն:
«Որպես երկրում կարևոր տնտեսական դեր ունեցող ընկերություն և առաջատար գործատու` մեր կորպորատիվ պատասխանատվությունն է նաև կառուցել կամուրջներ կրթական հաստատության և աշխատանքային աշխարհի միջև: Ուրախ ենք այս համագործակցության համար, որը թույլ է տալու բիզնես ոլորտի փորձը կիրառել ակադեմիական կրթությունում, ինչպես նաև ընդունել մեզ մոտ ուսանողների, որոնք ոչ միայն եվրոպական բիզնես միջավայրում կկատարեն իրենց առաջին աշխատանքային քայլերը, այլ նաև հետագայում կկարողանան ավելի հեշտությամբ աշխատանք գտնել, ինչու չէ,  նաև մեր ընկերությունում », - ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:

16:37 | 24.11.11 | Новости | 5020
Ереван/Медиамакс/. Оранж Армения подписала сегодня пятилетний меморандум о сотрудничестве с Ереванским государственным лингвистическим университетом им. В. Брюсова, в рамках которого студенты смогут пройти профессиональную практику в Orange.
Лучшие специалисты Orange проведут занятия по переподготовке студентов, а также окажут университету консультационное содействие.
“В качестве компании, играющей важную экономическую роль в стране и лидирующего работодателя, нашей корпоративной ответственностью является также постороить мосты между образовательным заведением и рабочим миром. Мы рады этому сотрудничеству, которое позволит применить опыт бизнес-сферы в академическом образовании, а также рады принимать у себя студентов, которые не только сделают свои первые рабочие шаги в европейской бизнес-среде, но и смогут в будущем с легкостью найти работу также в нашей компании”,- заявил гендиректор компании “Оранж Армения” Бруно Дютуа.